lapkričio
20 d.
Šeštadienis, 18:00, Vokalinė muzika

ĄĄĄĄĄĄŽUOLISSIMO

lapkričio
20d.

ĄĄĄĄĄĄŽUOLISSIMO

Šeštadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Ąąąąąąžuolissimo! – su kylančiu glissando išdainuoja šešiasdešimtmetį švenčiančio Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ muzikantai bei juos jau ketvirtus metus aukštyn vedantis vyriausiasis dirigentas Giedrius Vaznys, kviesdami savo ištikimus klausytojus bei klasikinės muzikos gerbėjus į jubiliejinį koncertą. Pastaraisiais metais pristatęs solidžius projektus su žymiu rusų violončelininku ir kompozitoriumi Denisu Shapovalovu bei prancūzų tromboninku Jaques‘u Mauger, orkestras vėl paruošė įsimintiną muzikinę programą.

Išskirtinio gimtadienio programoje skambės originalūs ir aranžuoti kūriniai pučiamųjų instrumentų orkestrui. Įvairiaspalvė tembrų gama skleisis R. Wagnerio ir Ph. Sparko kompozicijose, kurios skirtos orkestro aukšto meistriškumo liudijimams. Amerikiečių kompozitoriaus Frank‘o Ticheli „Angels in the Architecture“ kūrinyje (liet. Architektūros angelai) iliustratyviai, tačiau efektingai perteikiama dangaus ir pragaro, gėrio ir blogio paralelės. Šio kūrinio pasaulinė premjera įvyko 2008 m. Sidnėjaus operos rūmuose, kurie ir inspiravo opuso pavadinimą. Chorinės muzikos pasaulyje plačiai žinoma E. Whitacre pavardė, kurio kompozicija „Goodnight Moon“ (liet. Labos nakties, Mėnuli) pakerėjo pasaulį savo ramybe, gerumu. Dvi pastarąsias kompozicijas Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras atliks su jaunosios kartos soliste – Dovile Kazonaite, ne kartą kritikų vertinta už aktorinį meistriškumą ir gražų tembrą („Operos vilties“ premija, 2017 m.).

Programoje skambės ir viena lietuvių autoriaus premjera, skirta poeto Vytauto Mačernio 100–mečiui – Raimundo Martinkėno, sukūrusio kompoziciją pagal poeto ciklą „Dainos apie save“ (anglų k. Songs of myself). „Naudojant šiuolaikiškai skambantį pučiamųjų instrumentų orkestrą, siekiau perteikti poetinį V. Mačernio žvilgsnį į save ir aplinką. Čia svarbus vaidmuo tenka solistui, tapybiškai pristatančiam aplinkos peizažų atvaizdus, stiprinančiam emocinę kūrinio tėkmę, juos išdainuojant arba skaitant pučiamųjų instrumentų orkestro kontrapunktų fone“ – pasakoja R. Martinkėnas. Naująją premjerą atliks solistas Giedrius Prunskus, nuolat bendradarbiaujantis su Lietuvos kompozitoriais, kurio minkštas, tačiau gilus ir lankstus tembras atvedė iki spalvingų vaidmenų LNOBT ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, „Lied“ žanro kūrinių bei teminių koncertų.

Koncerto organizatorius: koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ (vadovas Vaidas Andriuškevičius, tel. +370 37 220385, e. p. info@kaunosantaka.lt)
Informacinis rėmėjas: „Kauno diena“
Partneriai: Kauno valstybinė filharmonija

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content