kovo
29 d.
Trečiadienis, 18:00, Festivaliai, Koncertas šeimai

XXVI TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2017“ Kovo 29–balandžio 1 d. PRADEDAMASIS KONCERTAS

kovo
29d.

XXVI TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2017“ Kovo 29–balandžio 1 d. PRADEDAMASIS KONCERTAS

Trečiadienis, 18:00 / Festivaliai, Koncertas šeimai
Bilietai

Kartu su Lietuvos Respublikos nepriklausomybe savo koncertų tradiciją pradėjęs Tarptautinis jaunųjų muzikų festivalis dvidešimt šeštąjį kartą sukviečia talentingus viso pasaulio vaikus bei jaunųjų talentų gerbėjus į Kauno valstybinę filharmoniją. Festivalis per daugiau nei ketvirtį amžiaus tapo neatsiejamu Kauno ir visos Lietuvos kultūros renginiu, kiekvieną pavasarį atveriančiu kelią į profesionaliąją sceną vis naujiems jaunosios kartos atlikėjams, kurių vardai vėliau suspindi garsiausių pasaulio koncertinių erdvių afišose. Programos „Ars Baltica“, koordinuojamos Baltijos jūros regiono šalių Kultūros ministerijų, nario – Tarptautinio jaunųjų muzikų festivalio pakviesti Kaune koncertavo kone visų žemynų jaunieji talentai.

XXVI festivalis – kaip visada jaunatviškas, kupinas polėkio bei pateisinantis solidaus pavasarinio renginio amplua. Iki šešių koncertų ciklo išsiplėtęs festivalis šiemet peržengia Kauno valstybinės filharmonijos sienas – du festivalio dalyvių koncertus išgirs į Elektrėnų ir Rietavo meno mokyklų sales susirinkę klausytojai. Pradedamojo ir baigiamojo festivalio koncertų metu solistams akompanuos simfoniniai orkestrai. Festivalio atidarymo vakarą ryškiausius Lietuvos talentus pristatys Jono Janulevičiaus diriguojamas Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos simfoninis orkestras. Užbaigiant festivalį jo dalyvius muzikinio olimpo link lydės Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas), kuriam diriguos Ričardas Šumila.

Pradedamajame festivalio koncerte skambės Alessandro Marcello, Carlo Philippo Stamitzo, Camille Saint-Saënso, Vytauto Klovos, Niccolò Paganini, Antonio Vivaldi ir Arturo Márquezo instrumentinės pjesės ar koncertai įvairiems instrumentams su orkestru bei žavingosios Wolfgango Amadeus Mozarto Simfonijos Nr. 40 pirmoji dalis. Kituose, Kauno valstybinės filharmonijos salėje vyksiančiuose koncertuose, Lietuvos atlikėjai ir svečiai iš Gruzijos, Latvijos, Slovėnijos, Norvegijos, Rusijos, Vokietijos bei Italijos atliks solinius kamerinės muzikos opusus. Elektrėnų ir Rietavo publiką džiugins neeiliniais talentais žėrintys Lietuvos jaunieji atlikėjai ir viešnia iš Gruzijos Anna Shapatava. Klausytojai galės mėgautis puikiausiomis virtuozinėmis pjesėmis klarnetui, smuikui, violončelei, fortepijonui bei gitarai solo ar su akompanimentu. Baigiamajame koncerte talentingiausi mūsų šalies ir iš tolimų kraštų atvykę jaunieji muzikantai į vientisą garsų puokštę suskins nuostabiausius baroko, klasicizmo ir romantizmo epochų muzikos žiedus. Čia skambės Johanno Sebastiano Bacho, Antonio Vivaldi, Wolfgango Amadeus Mozarto, Piotro Čaikovskio, Frédérico Chopino, Roberto Schumanno ir kitų kūrėjų koncertai solo instrumentams ir orkestrui.

Skip to content