liepos
08 d.
Sekmadienis, 17:00, Kamerinė muzika

XXIII Pažaislio muzikos festivalis “Pokalbiai be žodžių”

liepos
08d.

XXIII Pažaislio muzikos festivalis “Pokalbiai be žodžių”

Sekmadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Žymus pianistas PETRAS GENIUŠAS gyvena labai intensyviu ritmu, sėkmingai laviruodamas tarp įvairiose pasaulio šalyse vykstančių koncertų ir dėstymo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Karališkojoje Škotijos konservatorijoje Glazge. Būtent čia jis neseniai sutiko studijų Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje bendramokslį, indų pianistą Fali Pavri. Laikas ir dideli atstumai juos buvo išskyrę, tačiau vėl suvedė. „Mus sieja tiek studijos Maskvoje, tiek ir grojimas su M. Rostropovičiumi, –  pasakoja P. Geniušas. –  Fali buvo pirmas indų tautybės žmogus, kurį kada nors esu sutikęs. Talentingas, ramus, harmoningas. Šios savybės derėti viename žmoguje gali tik Indijoje.“
Gimęs ir užaugęs Indijoje, FALI PAVRI į profesionaliąją sceną pakilo dar tebestudijuodamas Maskvos konservatorijoje, o įstojęs į doktorantūrą Karališkoje muzikos akademijoje Londone jau buvo spėjęs užsirekomenduoti ne vienoje Europos šalyje. Pastebėjęs šį talentingą atlikėją, žymusis violončelininkas Mstislavas Rostropovičius pakvietė muzikuoti kartu, ir jie surengė dideles koncertines gastroles po įvairius Indijos miestus. Grįžęs iš jų pianistas surengė rečitalį „Perselio kambaryje“ Londone, o vėliau buvo kviečiamas į įvairias prestižines sales visame pasaulyje.
F. Pavri yra universalus pianistas: su savo žmona violončelininke jis yra įkūręs duetą, scenoje pasirodo kaip „Rembrandt Piano Trio“ narys, koncertuoja su įvairiais orkestrais, instrumentininkais, dainininkais ir kompozitoriais. Viena iš jo aistrų – šiuolaikinė muzika. Bendradarbiaudamas su žinomais įvairių šalių kompozitoriais, jis yra grojęs kai kurių jų kūrinių pasaulines premjeras. Daugumoje jo įrašytų albumų taip pat skamba šiuolaikinė muzika.
Šiuo metu F. Pavri dirba Škotijos karališkoje konservatorijoje, yra išugdęs ne vieną laurus tarptautiniuose konkursuose skynusį pianistą, taip pat visame pasaulyje veda meistriškumo kursus.

Koncerto orgnazitorius – VŠĮ Pažaislio muzikos festivalis.
Daugiau apie festivalį www.pazaislis.lt