spalio
24 d.
Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

MUZIKOS SPALVŲ SŪKURYJE

spalio
24d.

MUZIKOS SPALVŲ SŪKURYJE

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

SILVIJA VAITKEVIČIŪTĖ baigė Nacionalinės M. K.Čiurlionio meno mokyklos smuiko klasę, mokėsi pas Beatą Šmidtienę, Raimundą Katlių ir Darių Dikšaitį. Vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Ingridos Armonaitės-Galinienės klasėje. 2008–2009 m. pagal „Erasmus“ studijų programą buvo išvykusi studijuoti į Zalzburgo (Austrija) „Mozarteum“ universitetą, tobulinosi prof. Helmut Zehetmair ir prof. Lavard Skou-Larsen smuiko klasėje. 2010–2012 m. studijavo ir įgijo magistro laipsnį Leipcigo (Vokietija) Felixo Mendelssohno-Bartholdy aukštoje muzikos mokykloje, prof. Friedemann Wezel smuiko klasėje.
S. Vaitkevičiūtė yra laimėjusi prizus tarptautiniuose jaunųjų smuikininkų konkursuose Taline ir „Berlingske Tidende“ Kopenhagoje, Raimundo Katiliaus ir Viktoro Radovičiaus smuikininkų konkursuose, grodama kameriniuose ansambliuose yra laimėjusi konkursus Klaipėdoje ir Vilniuje.
Smuikininkė grojo tarptautiniuose „Deutsch–Skandinavische Jugend–Philharmonie“, „International music session of the Association of Baltic Academies of Music“ ir „Baltic Youth Philharmonic“ jaunimo orkestruose. 2011–2012 m. ji atliko praktiką Leipcigo orkestre „Mitteldeutscher Rundfunk Sinfonieorchester Leipzig“. Yra grojusi solo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Lietuvos muzikos akademijos simfoniniu orkestru.
S. Vaitkevičiūtė tobulinosi meistriškumo kursuose „Internationalen Meisterkurse Osnabrück“ pas prof. Elisabeth Kufferath ir „The International Holland Music Sessions Bergen NH“ Nyderlanduose pas prof. Serguei Azizian ir prof. Isaac Schuldman.
S. Vaitkevičiūtė aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir kamerinių ansamblių sudėtyse. Ji yra koncertavusi festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Olandijoje, Austrijoje. Šiuo metu yra Kauno miesto simfoninio orkestro narė.

EUGENIJUS ŽARSKUS mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, mokytojos N. Kereševičienės klasėje, baigė bakalauro ir magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesorių M Azizbekovos ir B. Vainiūnaitės klasėse, taip pat mokėsi Prancūzijoje pas Cyril Huve ir Catherine Kintz.
Šiuo metu yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Fortepijono skyriaus mokytojas. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos, M. Rostropovičiaus fondo ir Lietuvoje rengiamuose muzikos festivalių koncertuose. Pianistas yra koncertavęs su smuikininku D. Dikšaičiu, altininku G. Dačinsku, klarnetininku A. Taločka ir kitais.

Skip to content