gruodžio
27 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Simfoninė muzika

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“ NUOTAIKINGAS SVEIKINIMAS

gruodžio
27d.

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“ NUOTAIKINGAS SVEIKINIMAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Lietuvos kamerinis orkestras ir trys solistai – altininkai Jurgis Juozapaitis ir Tomas Petrikis bei smuikininkas Sergej Krylov Kauno publiką nudžiugins šventiniu koncertu „Nuotaikingas sveikinimas“.

Šviesaus atminimo profesoriaus Sauliaus Sondeckio, kuriam šiemet būtų sukakę 90 metų, įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras – vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų. Kolektyvas ne tik stengiasi išlaikyti pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet atkakliai ieško ir randa naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis kūrinių interpretacijomis. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių. Europoje ne tiek daug orkestrų šiandien gali didžiuotis tokia praeitimi“, – taip apie orkestrą atsiliepia smuikininkas S. Krylovas, jau dešimtmetį einantis kolektyvo meno vadovo pareigas.

Altininkas J. Juozapaitis – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtinis, čia prieš trejus metus apgynęs meno daktaro laipsnį. Atlikėjas stažavosi Nacionalinėje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijoje, dažnai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, yra tapęs ne vieno tarptautinio konkurso laureatu, šiuo metu groja Lietuvos kameriniame orkestre ir trio „Claviola“. Jo kolega T. Petrikis po studijų LMTA kurį laiką grojo Lietuvos valstybiniame orkestre, o šiuo metu jo valdomas altas skamba Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, taip pat – styginių instrumentų kvartetų „ArtVio“ bei „Amber quartet“ sudėtyse.

Atlikėjų parengta programa pamalonins klausytojus tikrais akademinės muzikos lobyno perlais. Skambės šeštasis Johanno Sebastiano Bacho Brandenburgo koncertas, liepsningais pasažais žėrės 59-oji Josepho Haydno simfonija „Ugnis“, romantiški nuotaikingos muzikos pliūpsniai sužibės Piotro Čaikovskio ir Henryko Wieniawskio miniatiūrose.

Skip to content