kovo
09 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

BALSODUMPLĖS.LT

kovo
09d.

BALSODUMPLĖS.LT

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Puikiai visiems pažįstamas instrumentas – akordeonas daugeliui siejasi su lengvąja, pramogine ar net tautiškumo dvelksmą skleidžiančia muzika. Šiam instrumentui vis dar sunku nugalėti susiformavusius stereotipus ir išsikovoti tvirtas pozicijas akademinės muzikos pasaulyje. Lygiai taip, išgirdus žmogaus balso ir akordeono dueto anonsą, mintys ima suktis apie prancūzišką „chanson“ ar argentinietišką tango.

Du nuolatos kažko naujo ir ne visada įprasto ieškantys muzikantai: Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Giedrius Prunskus ir akordeono virtuozu tituluojamas Laimonas Salijus tiki, kad šis instrumentas vertas platesnio požiūrio, o jo pritaikymo galimybės neturi ribų. Ar gali akordeono tembrai ir dumplių verčiamo cirkuliuoti oro išgaunamas garsas pakeisti fortepijono sąskambių gausą bei tirštą garsinę faktūrą? Ar akordeono ir balso duetas gali skambėti akademiškai ir tuo pačiu – naujai? Tuo galėsite įsitikinti apsilankę koncerte „BalsoDumplės.LT“, kuriame skambės išskirtinai Lietuvos kompozitorių kūryba, daugeliu atvejų originaliose redakcijose skirta balsui ir fortepijonui. Kodėl lietuviška muzika? Todėl, teigia abu atlikėjai, kad ji puiki, skambi, įdomi ir… pernelyg retai atliekama. Kita vertus – kas gi turėtų populiarinti mūsų šalies kompozitorių kūrybą, jeigu ne Lietuvos atlikėjai…

Toks, ne itin dažnai girdimas, akademiškai šmaikštus balso ir akordeono duetas, kviečia Jus panerti į lietuviškos muzikos pasaulį, skambantį kiek kitaip, bet ne mažiau intriguojančiai. Be jokios abejonės, dviejų džentelmenų koncerte ypač laukiamos žaviosios damos, kurioms, dar neišblėsus nuostabiausios šventės aidams, atlikėjai yra parengę ne vieną siurprizą.

Skip to content