rugsėjo
18 d.
Šeštadienis, 17:00, Festivaliai

XXIII KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. (NE)ŽAIDIMAI. Motiejaus ir Mykolo Bazarų albumo pristatymas.

rugsėjo
18d.

XXIII KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO IR M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIS. (NE)ŽAIDIMAI. Motiejaus ir Mykolo Bazarų albumo pristatymas.

Šeštadienis, 17:00 / Festivaliai
Bilietai

Muzikavimas dviese ir nuolatiniai ieškojimai atvėrė nematytus bei negirdėtus lietuviškos muzikos klodus. Taip gimė mintis įrašyti dar neįgarsintus lietuvių kompozitorių opusus fortepijoniniam duetui.

Kūrinių pavadinimai žadėjo žaidimus, tačiau partitūrų slėpynės ir interpretacijos mįslės labiau priminė tikrus detektyvus. Vienų kompozitorių rankraščiai gulėjo stalčiuose ar neprieinamose laikmenose, kiti lyg ir laukė iniciatyvos iš atlikėjų.

Paaiškėjo, kad „Žaidimėliai“ – visai nevaikiški, „Du maži žaidimai dviems“ reikalauja daug daugiau pirštų, „Gražuolis garvežys“ – stiprių plaučių ir daugiãveikos, o „Kūlverstukas“ – lankstaus ritmo ir harmonijos pojūčio. Priešingai, žaismė slepiasi ir rimtuose dalykuose. „Preliudas ir fuga“ išplėtojami vos iš keturių natų, klausytojus suintriguos sonoristiški „Pokalbis“ ir „Etiudas…“, paskirtas „…tik suaugusiems“. „Dvi variacijos“ sulieja mažorinius ir disonansinius sąskambius, palikdamos atlikėjams laisvę improvizuoti garsų rinkiniais laike. Į neeilinius nuotykius nukelia tarp svajingos poezijos ir pribloškiančios ekspresijos balansuojantys „Piano“, „Vilties aitvaras“ ir „Vasaros nakties sodai“. Į mistinę impresiją garso migloje panardina „Rūke“.

Albumas „[ne]ŽAIDIMAI“ apima tik mažą dalį parašytos, fonotekose dar atsirasiančios lietuviškos muzikos fortepijoniniam duetui. Tebūnie tai laiškas butelyje kitiems šio žanro puoselėtojams.

Festivalį finansuoja:
Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje
Kauno miesto savivaldybė

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Renginių metu rekomenduojame dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content