Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

VIOLONČELININKAS ALEXANDER KNYAZEV IR PIANISTAS KASPARAS UINSKAS

VIOLONČELININKAS ALEXANDER KNYAZEV IR PIANISTAS KASPARAS UINSKAS

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika

Pavasarį – kovo 15 d. „Naujoji muzių karta“ Kauno klausytojams pristatys legendinį violončelininką Alexandrą Kniazevą, kuris kartu su pianistu Kasparu Uinsku atliks romantizmo genijaus Johanneso Brahmso kūrinių programą. K. Uinsko ir A. Kniazevo duetas susibūrė prieš keletą metų ir nuo to laiko jie koncertuoja Lietuvos ir užsienio koncertų salėse. 2021 m. birželį duetas su milžinišku pasisekimu pasirodė legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge. Koncerto klausęsis garsios įrašų kompanijos „Avanti classic“ direktorius pasiūlė duetui išleisti kompaktinę plokštelę, kurioje skambės pirmą kartą pasaulyje įrašytos Johanneso Brahmso sonatos altui ir fortepijonui, atliekamos violončele. Kūrinių transkripciją padarė pats A. Kniazevas.

„A. Kniazevas yra vienas iš nedaugelio, pasiekusių tokias aukštumas… jis yra vienas geriausių mūsų laikų klasikinės muzikos atlikėjų…“ (The Western Mail).
Atlikėjo koncertų sąraše pasirodymai su garsiausiais pasaulio orkestrais, pagrindinėse koncertų salėse ir su žymiausiais scenos partneriais. Jo pasirodymų laukiama tokiose salėse, kaip „Concertgebouw“ Amsterdame, „Salle Pleyel“ ir „Theatre des Champs-Elysees“ Paryžiuje, „Palais des Beaux Arts“ Briuselyje, „Wigmore Hall“ ir „Royal Festival Hall“ Londone, „Mozarteum“ Zalcburge, „Musikverein“ ir „Konzerthaus“ Vienoje, „Suntory Hall“ Tokijuje ir daugelyje kitų. Jis pasirodo su tokiais orkestrais, kaip Karališkasis Londono simfoninis orkestras, BBC simfoninis orkestras, Baltimorės, Bavarijos, Tokijo, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos simfoniniai orkestrai, Vienos simfoninis orkestras, Prahos filharmonijos, Prancūzijos nacionalinis orkestras. A. Kniazevas koncertuoja su pasaulinio garso scenos partneriais – pianistas Evgeni Kissin, Nikolaij Lugansky, Boris Berezovsky, Denis Matsuev ir kiti. Tris metus jis buvo žiuri nariu prestižiniame P. I. Čaikovskio konkurse Maskvoje. A. Kniazevas pasaulinės šlovės sulaukė vos 17-kos tapęs laureatu prestižiniame P. I. Čaikovskio konkurse.

„…didis pianistas ir muzikas…“ (Carnegie Hall, New York Concert Review); „…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…“ (London Wigmore Hall,  Seen and Heard interna-tional).
Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas K. Uinskas koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vašingtono „J. F. Kennedy Center“, Londono „Wigmore Hall“, Ber-lyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą.
2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Arge-rich festivalyje Hamburge, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo „Laeiszhalle“. Pirmą kartą šiame festivalyje pianistas K. Uinskas koncertavo 2018 m. duete su pia-nistu Evgenijumi Bozhanovu. Praėjusiuose sezonuose K. Uinskas pasirodė su orkestrais: „Royal Chamber Orchestra of Wallonia“ (Belgija), „Philharmonie Südwestfalen“ (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), „North Czech Philharmonic“ orkestru (Čekijoje), „West Bohemian Symphony“ orkestru (Čekijoje), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkest-ru, Rosario simfoniniu orkestru Argentinoje, o taip pat su soliniais pasirodymais Londono „Wigmore Hall“, „Baerum Kulturhus“ salėje cikle „Piano Master Series“ ir „Bodø Festival Nordland Musik-kfestuke“ Norvegijoje, „BoZar“ salėje Briuselyje bei „Brussels Piano Festival“, koncertų ture Japoni-joje „Fantastic Pianist“ serijoje, Slovakijos filharmonijoje, Ciuriche (Šveicarijoje), Mumbajuje (Indi-joje) solinių ir kamerinės muzikos koncertų ture Norvegijoje su smuikininku Nikita Borisu-Glebskiu, kamerinės muzikos ture su violončelininku A. Kniazevu bei su P. I. Čaikovskio konkurso nugalėtoju violončelininku Andrei Ionita.

Koncerto organizatorius:
VšĮ „Naujoji muzikų karta“
E. p. info@nmgeneration.com

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.