lapkričio
03 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

VEIDRODINĖS PERSPEKTYVOS

lapkričio
03d.

VEIDRODINĖS PERSPEKTYVOS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Šį vakarą skambės pianistės Onutės Gražinytės ir violončelininko Edwardo Kingo parengta apmąstymų, poliariškumo ir perspektyvų kupina programa, pavadinimu „Veidrodinės perspektyvos“. Atlikėjų teigimu, programą įrėminsiančiose dviejose Oliviero Messiaeno „Kvarteto laiko pabaigai“ dalyse jie į Jėzaus figūrą ketina pažvelgti tarsi iš dviejų veidrodžio pusių – kaip į pradžioje buvusį žodį ir į žodį, tapusį kūnu: Dievas, bet kartu ir žmogus, amžinas, bet kartu ir laikinas. Šiuo bipoliniu principu bus grįstas ir kiekvienas programoje skambėsiantis kūrinys – tarsi veidrodis: Johanno Sebastiano Bacho kontrapunktas, Alfredo Schnittke’s tonacinis poliariškumas ar tobula Arvo Pärto simetrija.

Garsių muzikų šeimoje užaugusi pianistė O. GRAŽINYTĖ baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir išvyko studijuoti į Hanoverio muzikos akademiją. Nuo 2021 m. ji mokslus tęsia Berlyno Hannso Eislerio muzikos akademijoje. Pianistė yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, reguliariai koncertuoja Lietuvoje, taip pat yra grojusi Lenkijoje, Šveicarijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Italijoje, Olandijoje, Austrijoje, Danijoje, Švedijoje ir kt., su Klaipėdos kameriniu, Kauno miesto, Lietuvos valstybiniu simfoniniais, Alikantės filharmonijos jaunimo, Zalcburgo „Mozarteum“, Sankt Peterburgo filharmonijos kameriniu ir Nacionaliniu Liono orkestrais bei tokiose prestižinėse salėse, kaip Varšuvos filharmonijos ir Berlyno „Konzerthaus“. Atlikėja aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir kaip kamerinių ansamblių narė.
2020 m. kompozitoriaus Arvo Pärto 85-tojo jubiliejaus proga, bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija bei leidykla „Accentus Music“ (Leipcigas), buvo išleista kompozitoriaus kūrinių kompaktinė plokštelė „Lamentate“. Ji sulaukė nemažo užsienio kritikų dėmesio, pelnė penkias žvaigždutes „BBC Music“ žurnale, aukščiausią įvertinimą „Supersonic“ žurnale „Pizzicato“ (Vokietija), „Diapason d’or“ ir „Diapason d’or Arte“ (Prancūzija), o daugiausia dėmesio iš atlikėjų sulaukė talentingoji O. Gražinytė.

Iš Naujosios Zelandijos kilęs ir šiuo metu Berlyne gyvenantis keleto svarių tarptautinių violončelės konkursų laimėtojas, atlikėjas ir pedagogas E. KINGAS dažnai koncertuoja su orkestrais ir solo, taip pat bendradarbiauja su įvairiais ansambliais Europoje ir už jos ribų. Nuo 2019 m. E. Kingas dėsto Augsburgo universiteto Leopoldo Mozarto centre, yra nuolat kviečiamas vesti meistriškumo kursus ir būti įvairių violončelės konkursų žiuri nariu. Atlikėjo repertuaras išties platus, jis ypač domisi projektais, kurie atskleidžia naujas klasikinio kanono perspektyvas, jam patinka eksperimentuoti su įvairiomis muzikos rūšimis: ankstyvąja, šiuolaikine, pasauline, kamerine, elektronine, improvizuota, aranžuota ar perkomponuota. Jis yra „O/Mordent“ kamerinio orkestro narys ir šiuolaikinę muziką atliekančio instrumentų seksteto „hear now berlin.“ įkūrėjas. Violončelininkas groja moderniu, 2017 m. vokiečių meistro Roberto Königo pagamintu instrumentu.

Skip to content