lapkričio
19 d.
Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“ MUZIKA SEPTYNIEMS

lapkričio
19d.

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“ MUZIKA SEPTYNIEMS

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Festivalis turi būti išskirtinis, kitoks nei tradicinės programos, kurias gan dažnai girdime koncertinėje estradoje. Todėl du Kauno kameriniai ansambliai jungiasi į vieną ansamblį, kad patvirtintų festivalio programos išskirtinumą. Visada kauniečių laukiamas, elegantiškas Kauno fortepijoninis trio atiduos pagarbą Eduardui Balsiui, kurio šimtąsias gimimo metines šiemet minime ir taip pat atliks laike nutolusį D. Šostakovičiaus Fortepijoninį trio.

Itin spalvingus ir skirtingus kūrinius pristatys Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Kauno styginių kvartetas. Programoje skambės populiari Johno Lennono ir Paulo  McCartney dainos aranžuotė, kaip įrodymas, kad populiari daina gali turėti daug gyvenimų ir  kibirkščiuoti virtuozine technika bei stilinga bravūra. Kauno styginių kvartetas nuolat atiduoda duoklę lietuvių kompozitorių muzikai. Beveik keturis dešimtmečius trunkančio kvarteto veikloje pagrota daug lietuvių autorių muzikos.  Šiame festivalyje kvartetas tęsia jaunųjų lietuvių kompozitorių pristatymus ir atliks jaunojo kompozitoriaus, šiuo metu Lietuvos muzikos teatro akademijos, prof. Vaclovo Augustino kompozicijos klasės studento, Jurgio Kubiliaus premjerą.

Dar vienas jaunojo kūrėjo debiutas šiame festivalyje bus susijęs su dviem kameriniais ansambliais – Kauno styginių kvartetu ir Kauno fortepijoniniu trio. Trimito virtuozas ir naujos kompozicijos autorius Linas Rupšlaukis savo kompozicija „Oumuamua“ ners į styginių instrumentų zoną.  Jaunasis autorius koncerto programoje atsidūrė kaip pirmą kartą rengiamo festivalio „Iš arti“ konkurso „ChamberChance“ laimėtojas. Festivalio programą vainikuos amerikietės kompozitorės Ellen Taaffe Zwilich „Septetas“. Ellen Taaffe Zwilich vadinama „viena dažniausiai grojamų ir populiarių gyvų kompozitorių Amerikoje“, ji tapo pirmąja amerikiete – moterimi, kuriai už muzikos kūrybą buvo skirta Pulicerio premija (The Pulitzer Prizes), kuri kiekvienais metais JAV skiriama už geriausius žurnalistikos, literatūros arba muzikos kūrinius. Idėją pagroti jos „Septetą“ ir festivalio klausytojams pristatyti dar neskambėjusį Lietuvoje kūrinį sumanė pianistė Lina Krėpštaitė. Būtent nuo šio opuso ir prasidėjo būsimo koncerto dėlionė, kuri apaugo modernia klasika, populiarios muzikos inkliuzais ir debiutuojančių festivalyje jaunų lietuvių autorių premjeromis.

Dviejų Kauno kamerinių ansamblių susijungimas žada muzikinį vakarą, kurio pakartojimų niekur daugiau neišgirsite. Tik vieną kartą ir tik festivalyje „Iš arti“!

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė, Asociacija LATGA.

Skip to content