rugsėjo
26 d.
Pirmadienis, 18:00, Simfoninė muzika

SVEČIUOSE – TAIVANO ORKESTRAS IR SMUIKININKAS ROBERT CHEN

rugsėjo
26d.

SVEČIUOSE – TAIVANO ORKESTRAS IR SMUIKININKAS ROBERT CHEN

Pirmadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Kauno filharmonijoje svečiuosis Nacionalinio Taivano simfoninio orkestro muzikantai ir smuikininkas Robertas Chenas, kurie klausytojams paruošė W. A. Mozarto, F. Schuberto ir A. Piazzollos kūrinių programą. Koncerte taip pat turėsime progą išgirsti Taivano kompozitorės Shih-Hui Chen kūrinio „Fantazija slyvų žiedų tema“ trečiąją finalinę dalį, kurioje labiausiai išryškėja sodri ir elegantiška nanguano – tradicinio Pietų Kinijos ir Taivano muzikos stiliaus, kilusio iš Hanų ir Tangų dinastijų, melodija. Pirmasis kolektyvo ir solisto turo Europoje koncertas įvyks rugsėjo 22 d. Vienos „Musikverein“ salėje, Austrijoje, kiti du numatyti Lietuvoje, rugsėjo 25 d. Vilniuje ir rugsėjo 26 d. Kaune, tad nepraleiskite progos išgirsti jų muzikavimo.

NACIONALINIS TAIVANO SIMFONINIS ORKESTRAS (NTSO), įkurtas 1945 m., yra seniausias simfoninis orkestras šalyje. Nuo 2012 m. orkestrą globoja Taivano kultūros ministerija.  Šiandien 78 narių orkestras yra įsikūręs Taivano muzikos ir kultūros parke Vufenge, Taičunge. Vadovaujant orkestro direktoriui Liu Suan-Yungui ir vyriausiajam kviestiniam dirigentui Lan Shui, jis kasmet surengia 180 pasirodymų su garsiais šalies ir užsienio atlikėjais, nudžiugindamas daugiau nei pusę milijono klausytojų, įrašinėja šalies kompozitorių kūrinius, tradicinę ir aborigenų muziką, Vakarų klasikinę muziką, taip  stengdamasis  pasiekti kuo didesnę auditoriją. NTSO reguliariai koncertuoja visame Taivane bei tokiose prestižinėse šalies salėse, kaip Taipėjaus nacionalinė teatro ir koncertų salė, Taičungo nacionaliniame teatre ir Gaosiongo nacionaliniame menų centre (Weiwuying). Orkestras gastroliavo Sudžou, Šanchajuje, Fudžou ir Siamene žemyninėje Kinijoje, Singapūre, vakarinėje JAV pakrantėje, koncertavo San Chosė scenos menų centre, „Walt Disney“ koncertų salėje Los Andžele ir sulaukė kritikų pripažinimo.
NTSO nuo pat įsikūrimo pradžios vaidina svarbų vaidmenį populiarinant klasikinę muziką Taivane. Orkestras dėmesį skiria švietėjiškai veiklai – prisideda prie klasikinės muzikos mokytojų ugdymo bei skatina bendruomenę muzikuoti, organizuodamas įvairius projektus.
Orkestras savo šalyje pelnė išskirtinio kolektyvo vardą, kurio pasirodymai aukščiausio lygio, o jo veikla teigiamai veikianti vietos bendruomenę. NTSO ir toliau siekia diegti naujoves, tobulinti muzikavimo įgūdžius, kurdamas dinamiško ir profesionalaus orkestro reputaciją pasaulinėje scenoje.

ROBERTAS CHENAS yra taivaniečių kilmės smuikininkas, ilgametis Čikagos simfoninio orkestro koncertmeisteris. Kaip solistas jis koncertavo Los Andželo filharmonijoje, grojo su Švedijos radijo simfoniniu orkestru, Japonijos naujosios filharmonijos orkestru, Hanoverio NDR radijo filharmonijos orkestru, Azijos filharmonijos orkestru ir Bornmuto simfoniniu orkestru. Smuikininkas taip pat koncertuoja įvairių kamerinių ansamblių sudėtyse, yra dažnas muzikos festivalių, tokių kaip Aspeno, Santa Fė, La Chojos, Moritzburgo, dalyvis, vienas iš styginių kvarteto „Johannes Quartet“ įkūrėjų.

Skip to content