kovo
15 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

SAPNAS PARYŽIUJE

kovo
15d.

SAPNAS PARYŽIUJE

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Pavasariui prasidėjus jaunosios kartos Lietuvos talentai violončelininkas Augustas Gocentas ir pianistė Gabrielė Sutkutė kvies pasinerti į švelnų vakarinį sapną Paryžiuje. Ramioje prieblandoje išgirsime Claude‘o Debussy kūrybos atspindžius ir kartu melodingą Gabrielio Fauré tėkmę. Prancūziško lengvumo ir elegancijos vakaras klausytojams suteiks progą pabuvoti paryžietiškose gatvelėse ir pajusti paprastą prancūzišką gyvenimo ritmą. Todėl, atslūgus darbo karščiui, muzikiniame sūkuryje nusidrieks ištisa svajonė, pilna kvapnumo ir grožio, plačios jūrų gelmės ir dangaus mėlynumo. Nepakartojama programa sukurta taip, kad išėję iš salės žiūrovai pažvelgtų į miesto magiją pro savo vaikystės svajų šydą. Kur naktis, apsigaubus šilkiniu apsiaustu ir vakarine melodija, mums primins seniai pamirštą sapną.

A. GOCENTAS yra prestižinės J. Sibelijaus muzikos akademijos studentas, studijuojantis profesoriaus Martti Rousi klasėje. Jis garsėja aktyvia koncertine veikla bei prestižiniais apdovanojimais tarptautiniuose konkursuose.
Violončelininkas yra Europos sąjungos jaunimo orkestro (EUYO) narys, grojo su „Kremerata Baltica“, „Baltic Sea Philharmonic“, jungtiniu J. Sibelijaus akademijos ir Džiulijardo menų mokyklos simfoniniu, Latvijos nacionaliniu simfoniniu, Rumunijos jaunimo orkestrais. Kaip solistas A. Gocentas koncertavo su Lietuvos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais. 2022 m. jis laimėjo „Apprenticeship“ programą Helsinkio filharmonijos orkestre.
Atlikėjas aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose ir festivaliuose („Encuentro de Santander“ festivalis Ispanijoje, „European Music Trails“ ir Moritzburgo Vokietijoje, „Super cello“ Pekine ir „Cello Festival“ Čingdao, Kinijoje ir kt.). Tarp paskutinių jo laimėjimų – I vieta ir specialus prizas tarptautiniame A. Dombrovskio stygininkų konkurse už latviško kūrinio interpretaciją bei III vieta prestižiniame K. Davydovo tarptautiniame konkurse.
Violončelininkas metus buvo remiamas M. Rostropovičiaus fondo bei globojamas S. Karoso fondo, grojo J. Sibelijaus akademijos jam suteikta Blanchardo violončele. Jis taip pat tobulinasi meistriškumo kursuose, dalyvauja projektuose, organizuoja koncertus. Iki šiol violončelininkas yra surengęs 23 rečitalius su dešimčia skirtingų programų.

G. SUTKUTĖ yra žinoma kaip muzikantė, pasižyminti stipriu temperamentu bei „puikia precizika ir muzikalumu“ (Rasa Murauskaitė, „7 meno dienos“). Ji aktyviai koncertuoja ir yra pasirodžiusi daugelyje muzikos festivalių. Pianistė koncertavo tokiose žymiose salėse, kaip „Musikhuset Aarhus“ Danijoje, „Jacqueline du Pré Music Building“, Wigmore Hall“ ir „Steinway Hall“ Jungtinėje Karalystėje. G. Sutkutė aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir su įvairiais kameriniais ansambliais bei orkestrais. 2018 m. ji kartu su žymiu violončelininku Adrianu Brendeliu pasirodė Londono karališkosios muzikos akademijos vasaros fortepijoniniame festivalyje, tais pačiais metais buvo pakviesta koncertuoti su Kauno styginiu kvartetu. 2019 m., diriguojant Modestui Pitrėnui, G. Sutkutė atliko S. Rachmaninovo 2-ąjį koncertą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, o 2020 m. šį koncertą atliko kartu su „Grammy“ nominuotu Kauno miesto simfoniniu orkestru (dirigentas Markus Huberis).
Pianistė yra laimėjusi devyniolika tarptautinių konkursų, kuriuose taip pat buvo apdovanota specialiaisiais prizais. 2022 m. vykusiame Birmingamo tarptautiniame pianistų konkurse ji laimėjo II vietą ir publikos simpatijų prizą, 2019 m. vykusiame VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse laimėjo III vietą, publikos simpatijų prizą ir ,,Impetus Musicus“ koncertinį prizą. Už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose ji šešis kartus buvo apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštais. Pianistė taip pat yra „Talent Unlimited“ atlikėja ir „Hattori Foundation“ fondo stipendininkė, tapo prestižinio „Mills William Junior Fellowship 2022/23“ laimėtoja ir buvo apdovanota Jacobo Barneso prizu.
G. Sutkutė tobulinosi daugelio žymių muzikantų meistriškumo kursuose. 2016 m. pianistė baigė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją (mokytoja Birutė Kumpikienė). 2016–2022 m. ji studijavo profesoriaus Christopherio Eltono klasėje ir baigė bakalauro studijas aukščiausiu įvertinimu bei magistrantūros studijas su pagyrimu Londono karališkoje muzikos akademijoje. Už išskirtinį pasirodymą baigiamame magistrantūros studijų rečitalyje jai taip pat buvo įteiktas „DipRAM“ diplomas. Pianistei skirta pilna stipendija „Artist Diploma“ studijoms Londono karališkame muzikos koledže, kurias ji pradėjo 2022 m rugsėjo mėnesį profesorių Vanessos Latarche ir Sofya‘os Gulyak klasėse.

Skip to content