spalio
22 d.
Sekmadienis, 18:00, Vokalinė muzika

LAURYNUI VAKARIUI LOPUI – 75

spalio
22d.

LAURYNUI VAKARIUI LOPUI – 75

Sekmadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Šiemet 75-metį pasitinkantis Laurynas Vakaris Lopas – žinomas Lietuvos dirigentas, pedagogas bei kompozitorius. Jis studijavo Lietuvos konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Hermano Perelšteino choro dirigavimo klasėje, baigė Eduardo Balsio ir Vytauto Laurušo kompozicijos klases. L. V. Lopas buvo choro „Ąžuoliukas“ ir Vilniaus universiteto mišraus choro chormeisteris-dirigentas, ilgametis Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos dėstytojas,  šios konservatorijos simfoninio orkestro meno vadovas ir dirigentas. Vadovavo Vilniaus miesto vokaliniam instrumentiniam ansambliui „Vėtrungė“, Vilniaus mokytojų namų kameriniam chorui, yra kamerinio choro „Cantemus“ įkūrėjas, meno vadovas ir dirigentas. Penkerius metus buvo LMTA studentų simfoninio orkestro meno vadovas, jau kone trisdešimt metų yra Choro dirigavimo katedros dėstytojas bei Lietuvos chorų sąjungos ir „Ąžuolų“ klubo valdybos narys.

L. V. Lopas kuria įvairių žanrų kūrinius: simfoninius, kamerinius instrumentinius, vokalinius, muziką teatrui, yra parašęs nemažai estradinių dainų ir ypač daug – muzikos vaikams. Jo kūrybai būdingas lakoniškumas, nuosaikaus modernizmo estetika. Muzikinio audinio polifoninė kalba grindžiama polimetrijos, poliritmijos, politonalumo principu, tematinė medžiaga – lietuvių liaudies intonacijomis. 2003 m. už kūrinį „Judas mercator“ L. V. Lopas pelnė I premiją Juozo Naujalio religinių kūrinių chorams konkurse.

Jubiliejiniame koncerte klausytojai turės galimybę artimiau susipažinti su L. V. Lopo chorine kūryba bei pasigėrėti jo interpretuojamais romantinės muzikos kūriniais.

Projektą finansuoja LR kultūros ministerija
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Skip to content