Kauno valstybinė filharmonija kviečia visus į iškilmingą ir nepakartojamą Kalėdų dvasią dovanojantį koncertą, tęsdama pradėtą koncertų seriją, kuria siekiama kiek kitaip perteikti auksiniam muzikos kūrinių fondui priklausančius kūrinius.
Kaip gimsta genialūs kūriniai? Štai J. S. Bacho „Kalėdų oratorija“ gimė vadovaujantis visiškai pragmatiškais tikslais. Siekdamas tapti Saksonijos – Lenkijos karaliaus dvaro kompozitoriumi tuometinis Leipcigo Šv. Tomo bažnyčios kantorius sukūrė keletą pasaulietinių kantatų, skirtų būtent karaliaus dvarui. O kad šių kantatų geriausi numeriai nepražūtų užmaršties dulkėse, kompozitorius nusprendė daugelį jų panaudoti naujam sumanymui – monumentaliam, iš šešių dalių sudarytam kūriniui, apdainuojančiam Kristaus gimimo istoriją.
Prieš bene tris šimtmečius prasidėjusi „Kalėdų oratorijos“ istorija suteikė šiam kūriniui nemirtingumo statusą. Kalėdiniu laikotarpiu šis kūrinys skamba daugelio šalių bažnyčiose ir koncertų salėse, yra nuolatos leidžiami nauji šios oratorijos įrašai, o pati oratorija pelnytai tapo vadinama vienu iš monumentaliausių ir gražiausių J. S. Bacho kūrybos šedevrų.
Prieš metus Kauno filharmonija padovanojo klausytojams pirmąsias tris oratorijos dalis, šiemet publikos laukia tęsinys – sekančios trys dalys. O ar galima J. S. Bachą ne tik groti ar dainuoti, bet dar ir šokti? Tikrai taip, atsakytų tuo neabejojanti šokėja Stefanija Nosovaitė. Jos kūno plastika bei originalia choreografija pagrįsta J. S. Bacho „Kalėdų oratorijos“ interpretacija taps tikra intriga ir kalėdiniu siurprizu Kauno valstybinės filharmonijos publikai.