spalio
04 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Abonementas, Simfoninė muzika

SEZONO ATIDARYMO KONCERTAS „NEBAIGTOJI SIMFONIJA“

spalio
04d.

SEZONO ATIDARYMO KONCERTAS „NEBAIGTOJI SIMFONIJA“

Ketvirtadienis, 18:00 / Abonementas, Simfoninė muzika
Bilietai

Kviečiame į Kauno valstybinės filharmonijos koncertinio sezono atidarymą, kuriame gros Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kartu su talentinguoju ir temperamentinguoju akordeonininku Martynu Levickiu. Koncerto programos ašis – lemtinguoju nebaigtumo ženklu pažymėtos simfoninės partitūros.

Franzas Schubertas, pradėjęs rašyti savo Aštuntąją simfoniją, sukūrė dvi dalis ir pradėjo trečiąją, o tada rankraštį padėjo į šalį. Nors dar pragyveno šešerius metus, prie šio kūrinio austrų kompozitorius nebegrįžo, ir muzikologai iki šiol neranda atsakymo kodėl.

Kitas austrų menininkas Gustavas Mahleris savo Dešimtosios simfonijos nespėjo orkestruoti, nes 1911 m. staiga mirė nuo kraujo užkrėtimo. Simfonija pradėta rašyti 1910 m. vasarą ant ežero kranto jaukioje trobelėje, iš kurios atsiveria vaizdingo slėnio ir viršukalnių panorama. Idiliška aplinka, kurioje kompozitorius išgyveno daug laimingų akimirkų, tapo ir jo asmeninės tragedijos liudininke – kurdamas šią simfoniją G. Mahleris sužinojo apie savo žmonos ir jauno architekto Walterio Gropiuso meilės ryšį. Simfonijos eskizų paraštėse likęs įrašas: „Gyvenu dėl tavęs – mirštu dėl tavęs – Alma!“

Nebaigtumo ženklas įkvėpė ir lietuvių kompozitorių Algirdą Martinaitį sukurti savo „Nebaigtąją simfoniją“, kuri, paradoksalu, – yra užbaigtas kūrinys, kuris šiame koncerte taip pat įprasmina Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio minėjimą, kaip ir muzikinis žvilgsnis į kaimyninę Baltijos šalį – akordeonininko Martyno Levickio su orkestru atliekama šiuolaikinio estų kompozitoriaus Erkki-Sveno Tüüro pjesė „Pranašystė“.

LNF inf.

Skip to content