gegužės

gegužės

EUGENIJAUS CHREBTOVO JUBILIEJINIS GALA KONCERTAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Simfoninė muzika

Aksominiu balso tembru ir dainavimo kultūra žavintis operos solistas Eugenijus Chrebtovas šiais metais pasitinka 40-ąjį jubiliejų, kurį paminės išskirtiniu šventiniu koncertu kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestrui bei būriu scenos kolegų. Tiek klasikinės, tiek populiariosios muzikos gerbėjų širdis užkariavęs atlikėjas šiam koncertui ruošia ypatingą programą, kuri savo solidumu bei maloniomis staigmenomis klausytojams sukurs nepamirštamą vakarą.

Šventinio koncerto programoje skambės arijos ir duetai iš visiems puikiai pažįstamų G. Verdi, G. Bizet, W. A. Mozart, G. Puccini operų, kuriuos kartu su E. Chrebtovu atliks ištikimiausi kolegos ir draugai – operos solistai Sandra Janušaitė, Tomas Pavilionis, Mickael Spadaccini, Tadas Girininkas bei Vladimiras Prudnikovas. Gausiam atlikėjų būriui diriguos maestro Constantine Orbelian.

Eugenijus Chrebtovas gimė Ukrainoje, Donecko srityje, tačiau muzikinį išsilavinimą įgijo Lietuvoje. Muzikos ir teatro akademijoje baigė dainavimo bakalauro bei magistro studijas pas profesorių Virgilijų Noreiką ir docentę Giedrę Kaukaitę, 2004–2006 m. stažavosi LNOBT Operos studijoje (prof. V. Noreika ir V. Viržonis).

Solistas sėkmingai pasirodė tarptautiniuose ir respublikiniuose dainininkų konkursuose: jis yra tarptautinio Tit Kuzik vokalistų konkurso pirmos vietos laureatas (2012 m., Estija), tarptautino F. Šaliapino vokalistų konkurso „Golosa nad Pliosom” laureatas (2010 m., Rusija), Z.Paulausko konkurse laimėjo III vietą (2001 m.), taip pat yra St. Baro konkurso laureatas, Z. Paulausko konkurso diplomantas (2002 m.) bei laureatas (I-oji vieta 2003 m.).

2012-2014 m. E. Chrebtovas buvo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas – šiame teatre jis debiutavo atlikdamas Falkės vaidmenį J. Strausso operetėje „Šikšnosparnis”, taip pat sukūrė Homonajaus vaidmenį J. Strausso operetėje „Čigonų baronas“. Į Kauno muzikinio teatro sceną atlikėjas sugrįžo 2023 metais, atidarydamas naują teatro sezoną pagrindiniu Nabuko vaidmeniu G. Verdi operoje „Nabukas“, o taip pat E. Chrebtovą Kauno publika gali išvysti ir G. Verdžio operos „Makbetas“ pastatyme.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje E. Chrebtovas debiutavo 2013 metais P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas” atlikdamas pagrindinį Onegino vaidmenį. Nuo 2015 m. jis yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas. Šiuo metu dainininko repertuare –Rodrigas G. Verdi operoje „Don Karlas”, Lesko Ž. Massenet operoje „Manon“, Don Karlo vaidmuo G. Verdi operoje „Ernani”, Eskamiljo G. Bizet operoje „Karmen”, grafo Almavivos vaidmuo W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos” bei Marčelo vaidmuo Dž. Puccini operoje „Bohema“.

Solistas nuolat tobulina dainavimo įgūdžius meistriškumo kursuose (pas prof. V. Prudnikovą, J. Fisherį, G. Cecchele, G. Bandzinaitę, P. de Napoli, M. Bullo ). Dažnai dainuoja Latvijos Nacionaliniame ir Tartu Vanemuinės teatruose. 2017 m. debiutavo Estijos Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje W. A. Mozarto operoje „Figaro Vedybos” atlikdamas pagrindinį Figaro vaidmenį, taip pat Enriko vaidmenį G. Donizetti operoje „Lučija di Lamermur“.

Koncerto organizatorius:
KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras