sausio
11 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

ARMĖNIŠKOS SIELOS KELIONĖ

sausio
11d.

ARMĖNIŠKOS SIELOS KELIONĖ

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Kauno filharmonijos klausytojus kviečiame į armėnų muzikos vakarą, kuriame pasirodys Arseno Petrosyano kvartetas iš Jerevano.

Garsiausias savo kartos armėnų tautinio instrumento – duduko – atlikėjas ir populiarintojas ARSENAS PETROSYANAS, žinomų šio autentiško pučiamojo instrumento meistrų Djivano Gaspariano ir jo mokytojo Gevorgo Dabaghyano veiklos tęsėjas, savitą muzikinį kelią atrado bendradarbiaudamas su britų grupės „Genesis“ gitaristu Steve’u Hackettu bei Jungtinių Arabų Emyratų kompozitoriais Ihabu Darwishu ir Omaru Bashiru. Su savo įkurtais ansambliais „A.G.A trio“, „Arsen Petrosyan Quartet“ ir kaip solistas jis koncertavo visoje Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Vidurinėje Azijoje bei Kaukazo regiono šalyse. Kaip solistas pasirodė Jungtinėse Amerikos Valstijose.

2016 m. Jerevano muzikos konservatorijoje jis įgijo muzikos magistro laipsnį (duduko specialybė). Aktyviai koncertuodamas atlikėjas taip pat vykdo leidybinę veiklą, veda armėniško duduko meistriškumo kursus ir skaito paskaitas Pasaulio muzikos institute (WMI) Niujorke bei „Apollo Chamber Players“ (Hjustonas, Teksasas). Muzikanto įrašai transliuojami „Medici.tv“, „Mezzo“, BR-KLASSIK, „BBC Persia“ ir kt.

A. Petrosyanas – kvarteto vadovas ir solistas. Kolektyvo programos apima tiek armėnų liaudies muzikos pavyzdžius, tiek klasikinės muzikos opusus, A. Petrosyano perdirbtus specialiai šiam ansambliui. Kauno publikai pristatomame koncerte skambės kūriniai iš naujausio kvarteto albumo „Hokin Janapar“. Armėnų kalba tai reiškia „Mano sielos kelionė“. Šia albumas – nostalgiškas A. Petrosyano muzikos, sujaudinusios jo sielą ir atspindinčios besitęsiančią armėnų tautos odisėją, tyrinėjimas. Albumo kūriniai nėra tiesiog dainos. Tai – identifikacinis tautos ir kultūros, kuri atsisako mirti, dokumentas.

Skip to content