gruodžio
16 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Pramoginė muzika

AFRIKA, GOSPELAS IR DŽIAZAS

gruodžio
16d.

AFRIKA, GOSPELAS IR DŽIAZAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Šis projektas gimė laimingo atsitiktinumo ir sutapusių aplinkybių dėka. Savitu ritmu grįsta Afrikos tautų muzika visada žavėjo žinomą būgnininką Arvydą Joffę. Šiais metais pas jį studijuoti atvyko afrikietis muzikantas, boso gitara grojantis vokalistas Kenas Cassie. Greitai gerais bičiuliais tapę muzikantai, dėstytojas ir studentas, nusprendė padovanoti klausytojams bendrą projektą, pristatantį afrikiečių religines Kalėdų laikotarpio dainas, papuoštas autentišku muzikavimu ir džiazo harmonija bei ritmais.

Programos iniciatorius, atlikėjas Kenas Cassie taip apibūdina jų pasirinktą programą: „Visų pirma dėkoju A. Joffei už jo ryžtą ir puikios darbo atmosferos kūrimą, nes mūsų grupės misija ir novatoriškos idėjos nėra lengviausia užduotis atlikėjams. Programoje skambės žinomiausi gospelai ir kitos afrikiečių mėgstamos religinės giesmės, spinduliuojančios pakilia nuotaika bei dvasia. Tikiu, kad šie kūriniai sužavės publiką, o mums leis atsidėkoti Viešpačiui už suteiktą galimybę meilę ir jausmus išreikšti muzikos, o ypač – afrikietiškos muzikos kalba.“

„Ken Cassie & the Afro Natives“ – taip pasivadino šiam originaliam projektui susivienijusi muzikantų komanda. Atlikėjai taip interpretuoja savo pasirinkimą: „„The Afro Natives“ reikštų „Afrikos čiabuviai“, arba tiesiog – „Afrikiečiai“. Žinoma, mes nesame kilę iš Afrikos žemyno, bet ten gyvenančių tautų muzika, jų kultūros apraiškos, jausmai, įkvėpimas mums yra labai artimi. Ypač tada, kai kartu su Kenu Cassie pasineriame į autentiško muzikavimo vandenyną. Skambant nuostabiai ir dvasingai muzikai mes tampame tikrais, „vietiniais“ afrikiečiais.“ – sako ansamblio gimimo iniciatorius A. Joffė.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content