balandžio
10 d.
Antradienis, 18:00, Festivaliai

XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2018“ Balandžio 10 – 14 d. PRADEDAMASIS KONCERTAS

balandžio
10d.

XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2018“ Balandžio 10 – 14 d. PRADEDAMASIS KONCERTAS

Antradienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Nuo 2003 metų Juozo Naujalio muzikos gimnazijos moksleivių ir VDU Muzikos akademijos studentų orkestrai periodiškai jungiami į vieną akademinį jaunimo simfoninį orkestrą, kuriam vadovauja gimnazijos absolventas, dirigentas Jonas Janulevičius. Orkestras koncertuoja ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje kartu su jaunaisiais bei pripažinimą pelniusiais solistais.
Tradiciškai pradedamajame festivalio koncerte su orkestru muzikuos talentingiausi Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai.
Justė Kaminskaitė yra aktyvi mokyklos rengiamų koncertų dalyvė, ne kartą griežė Kauno valstybinėje filharmonijoje, Kauno rotušėje, kaip Jaunimo orkestro narė koncertavo Kroatijoje. Jaunoji smuikininkė dalyvavo tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, kelerius metus iš eilės pelnė prizines vietas. Justė nuolat dalyvauja meistriškumo kursuose, taip pat Vasaros muzikos akademijos veikloje.
Alija Larbi smuikuoti pradėjo būdama trejų metų, tačiau kantrybės reikalaujantis mokslas mergaitei greitai pabodo. Visgi po kelerių metų ji tęsė smuiko pamokas. Jaunoji atlikėja yra išties gabi, be griežimo smuiku mėgsta dainuoti ir aktyviai dalyvauja įvairiuose dainų konkursuose.
Austina Mažeikaitė nuo mažumės svajojusi groti smuiku, jau būdama ketvirtoje klasėje dalyvavo smuikininkų konkursuose. Ryškiausi jos pasiekimai – 2016 ir 2017 metais laimėtos pirmosios vietos Respublikiniame Kęstučio Ivaškevičiaus konkurse, 2017 m. vasarą tarptautiniame konkurse „Olimpus musicale“ pelnyta antroji vieta.
Jaunojo klarnetininko Roko Makštučio  laimėjimų sąrašas įspūdingas: tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose aštuonis kartus laimėtos pirmosios vietos, tris kartus – „Grand Prix“. 2016 ir 2018 metas Rokas buvo apdovanotas Prezidentės Dalios Grybauskaitės garbės raštu už muzikinius pasiekimus, o nuo 2017 m. yra M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikam“ stipendininkas.
Talentinga jaunoji pianistė Kamilė Palekauskaitė puikiai groja ne tik solo, bet ir kamerinių ansamblių sudėtyje. Ji yra laimėjusi laureatės vardą penkiuose tarptautiniuose konkursuose, o Tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse „Muzikinė akvarelė“ pirmoji premija laimėta net du kartus – 2016 ir 2018 metais.

 

 

 

 

Skip to content