balandžio
Penktadienis, 18:00, Festivaliai

XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2018“ Balandžio 10 – 14 d.

balandžio

XXVII TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2018“ Balandžio 10 – 14 d.

Penktadienis, 18:00 / Festivaliai

Mažoji salė

Francesca Conte besimokydama konservatorijoje ėmė koncertuoti su įvairiais Italijos orkestrais, įvairių teatrų scenose bei bažnyčiose. Muzikavo Milano „Teatro Dal Verme“, Romos „Teatro Valle“, Paryžiaus „Unesco“ organizacijos rūmuose, Sankt Peterburgo valstybinėje akademinėje kapeloje, Maskvos Gnesinų vardo muzikos akademijoje, Varezės, Pavijos, Venecijos, Lugano, Niujorko, Toronto ir kitų miestų koncertinėse erdvėse. Prieš trejus metus pradėjo solistės karjerą, atliekant baroko epochos repertuarą bei Josepho Haydno koncertas smuikui.
Per keletą paskutinių metų Gaber Avsec pelnė aukščiausius apdovanojimus Slovėnijos nacionaliniame jaunųjų muzikantų konkurse bei Karlino mieste vykusiose klarnetininkų varžytuvėse, grojo du solo koncertus. Jaunuolis taip pat neseniai baigė vaikų muzikos mokyklos fortepijono klasę, dalyvavo solfedžio konkursuose, kuriuose pelnė ne vieną prizinį apdovanojimą.
Valtornininkė Sytske Pas įvairių yra įvairių fondų stipendininkė, pelniusi prizines vietas tarptautiniuose konkursuose. Praėjusiais metais debiutavo kaip solistė su Karališkuoju Norvegijos jūrų laivyno orkestru, yra Barratt Due muzikos instituto simfoninio orkestro, Barratt Due kamerinio orkestro narė, taip pat groja kartu su „Barratt Due Brass“ ansambliu, fortepijoniniu trio „Nameless“, pučiamųjų kvintetu „22“. Jos grojimo klausėsi Norvegijos operos teatro, Oslo koncertų salės, Oslo universiteto aulos, Norvegijos karališkosios pilies salių bei Švedijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Olandijos klausytojai.
Carmen Geutjes vos dešimties metų tapo Roberto Schumanno vardo konservatorijos Diuseldorfe studente. Ji – daugelio prestižinių pianistų konkursų laureatė, pelniusi pirmąsias vietas „Steinway“ konkurse Hamburge (Vokietija) bei Tarptautiniame pianistų konkurse Granadoje (Ispanija). Tarptautiniame konkurse „Miuncheno pianistų podiumas“ ji pelnė 2016 m. virtuozo vardą. Būdama dvylikos debiutavo su Kelno simfoniniu orkestru. Jos atliekami solo rečitaliai skambėjo Eseno filharmonijoje, Roberto Schumanno salėje, Olandijos, Ispanijos bei Kinijos koncertinėse erdvėse.
Meda Siliūtė yra darbšti, motyvuota ir atkakli mokinė, kuri atstovauja Šilutės meno mokyklą tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose bei festivaliuose, dalyvauja kone visuose mokyklos organizuojamuose koncertuose. Ji mielai koncertuoja vaikų darželiuose, ligoninėse, bažnyčiose, muziejuose ir kitose koncertinėse erdvėse. Kiekvienais metais Meda kviečiama dalyvauti Šilutės rajono savivaldybės organizuojamoje gabių mokinių pagerbimo šventėje. Jos laimėtų tarptautinių ir respublikinių konkursų sąrašas jau artėja prie dvidešimties renginių.
Dominyka Norbontaitė, turėdama puikius muzikinius duomenis, būdama labai stropi ir artistiška, tapo net keturiolikos tarptautinių konkursų laureate, o aštuonis kartus laimėjo pirmąsias premijas bei „Grand Prix“. Koncertavo su Kauno miesto simfoniniu orkestru, su Kauno styginių kvartetu, grojo kamerinių ansamblių sudėtyje.