balandžio
01 d.
Šeštadienis, 17:00, Festivaliai, Koncertas šeimai

XXVI TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2017“ Kovo 29–balandžio 1 d. BAIGIAMASIS KONCERTAS

balandžio
01d.

XXVI TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2017“ Kovo 29–balandžio 1 d. BAIGIAMASIS KONCERTAS

Šeštadienis, 17:00 / Festivaliai, Koncertas šeimai
Bilietai

Anna Shapatava
g. 2005
fortepijonas
Gruzija

Tbilisyje gimusi jaunoji atlikėja prieš penkerius metus pradėjo mokytis Zugdidi miesto pirmojoje vaikų muzikos mokykloje. Po dvejų mokymosi metų ji jau dalyvavo Marmaryje (Turkija) vykusiame festivalyje „Ateities žvaigždės“, sekančiais metais tapo Tbilisyje surengto nacionalinio Johanno Sebastiano Bacho vardo konkurso laureate, o prieš metus dalyvavo Gruzijos sostinėje organizuotame pirmajame tarptautiniame jaunųjų muzikos atlikėjų festivalyje „Rondo – klasika“. Nuo praėjusių metų Anna mokosi E. Mikeladze vardo centrinėje šalies muzikos mokykloje.

Julija Rockina
g. 2005
fortepijonas
Lietuva

Jonavoje gimusi pianistė mokytis skambinti fortepijonu pradėjo septynerių metų. Šiuo metu yra Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos penktokė. Prieš trejus metus Kauno filharmonijoje bei Jonavoje grojo su VDU Muzikos akademijos kameriniu orkestru, skambino tarptautinio pianistų forumo „Pianistas XXI amžiuje“ atidarymo koncerte. Gimtajame mieste ji pelnė nominaciją „Jaunasis talentas“ bei apdovanojimą „Metų jonavietė. Už miesto vardo garsinimą“. Julijos pasiekimai įvertinti prizinėmis vietomis šiuose konkursuose: VIII tarptautinis konkursas „Rimini Fest“ (Italija), X tarptautinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursas, III tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Kaunas Sonorum“, IV respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Musica Amabile“, IV tarptautinis konkursas „Olimpo musicale“, XII tarptautinis N. Rubinšteino pianistų konkursas (Prancūzija) ir kt.

Kārlis Bukovskis
g. 2002
fortepijonas
Latvija

Emīlso Dārziņšo vardo muzikos mokyklos aštuntokas groti fortepijonu pradėjo būdamas penkerių. Taip pat jis lankė sportinių šokių ir dailės užsiėmimus. Šiuo metu jaunuolis studijuoja fortepijoną ir kompoziciją, aktyviai koncertuoja mokyklos ir miesto renginiuose. Pianistas grojo solo su Uzbekistano ir Pskovo (Rusija) simfoniniais orkestrais, laimėjo pirmąsias premijas tarptautiniuose „Young Virtuoso“ ir „Viva la musica“ konkursuose, o antrąsias vietas pelnė Tbilisio (Gruzija) mieste vykusiame tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse ir Latvijoje surengtuose „Skaņuraksti Ādažos“ bei Alfredo Kalniņšo vardo konkursuose.

Mak Muni Mihevc
g. 2003
fortepijonas
Slovėnija

Jo kelionė į muzikos pasaulį prasidėjo nuo ketverių metų amžiaus. Per tą laiką jaunasis pianistas laimėjo eilę prizų tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip „Grado“, „Treviso“, „San Donà di Piave“, „Legnano“ ir kt. Dešimtąjį savo gimtadienį Makas pasitiko atlikdamas Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertą fortepijonui A-dur. Tais pačiais metais jis pirmą kartą grojo garsiojoje Niujorko „Carnegie Hall“ salėje. Po metų jam pakluso W. A. Mozarto Koncertas Nr. 20 ir Edvardo Griego Koncertas fortepijonui, ir tai lėmė, kad jaunasis atlikėjas vėl savo talentu dalinosi su „Carnegie Hall“ salės publika. Jaunuolis koncertavo Austrijoje, JAV, Italijoje, daugelį kartų pasirodė televizijos laidose ir įvairių renginių metu. Pernai jo atliekamas E. Griego koncertas skambėjo Mariboro festivalio baigiamojo koncerto metu.

Kaja Kašubaitė
g. 2008
fortepijonas
Lietuva

Kaja gimė Maskvoje, pianistės ir Lietuvos diplomato šeimoje. Trejus metus gyveno Kopenhagoje (Danija), kur lankė tarptautinę mokyklą, plaukimo, šiuolaikinių šokių, dailės, gimnastikos būrelius. Talentinga mergaitė noriai žaidžia stalo tenisą, puikiai piešia. Muzikos pradėjo mokytis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, šiuo metu yra fortepijono specialybės antrokė. Kaja jau gali didžiuotis laimėjimais respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose bei patirtimi, įgyta užsienio profesorių meistriškumo kursuose. Ryškiausi jos pasiekimai – pirmosios vietos, pelnytos tarptautiniuose pianistų konkursuose „Trofeo Musicale“ bei „Riga Piano“. Kaja kartu su jaunesniąja sesute Klėja prieš keletą mėnesių surengė pirmąjį rečitalį „Muzikos galerijoje“ Vilniuje, o iškart po to mergaitės debiutavo skambindamos solo su orkestru Latvijoje.

Konstantin Egensperger
g. 2005
fortepijonas
Vokietija
Būdamas penkerių jis pradėjo pažintį su fortepijonu, o po metų į rankas pirmą kartą paėmė violončelę. Jau septynerių galėjo džiaugtis pirmaisiais laurais – Miuncheno miesto pianistų konkurso prizu ir muzikinės vilties nominacija. Prieš dvejus metus jaunuolis laimėjo pirmąją premiją Hamburge vykusiame „Steinway“ pianistų konkurse, o pernai jo laimėjimų sąrašą papuošė trečioji vieta Roberto Schumanno vardo konkurse bei pirmoji premija Miuncheno aukštosios muzikos mokyklos surengtose kompozitorių varžytuvėse. Jaunasis muzikas tobulino savo įgūdžius gausybėje fortepijono ir violončelės meistriškumo kursų. Šiuo metu Konstantinas mokosi humanitarinės krypties Karlo gimnazijoje Miunchene, kur groja mokyklos orkestre ir dainuoja chore, kuriam dažnai akompanuoja fortepijonu.

Daniil Chaplygin
g. 2006
smuikas
Rusija
Pažintį su smuiku pradėjęs būdamas penkerių, šiuo metu Daniilas mokosi antroje Frédérico Chopino vardo vaikų muzikos mokyklos klasėje. Jis dalyvavo ir pelnė prizines vietas šiuose konkursuose: Kaliningrade (Rusija) vykusiuose „Da capo“, „Camerale“, „Stebuklingas strykas“, Belgrado (Serbija) miesto organizuotame internetiniame muzikos konkurse bei Kauno mieste surengtame VI tarptautiniame konkurse „Gradus ad Parnassum“. Jaunąjį smuikininką pedagogai apibūdina kaip talentingą, artistišką, daug skaitantį, plačių pažiūrų mokinį. Daniilo pasiekimai aukščiausiais balais vertinami tiek bendrojo ugdymo, tiek muzikos mokykloje, o jo muzikavimu gali mėgautis daugelio koncertinių erdvių klausytojai.

Flavia Napolitano
g. 2007
smuikas
Italija
Madride gimusi atlikėja groti smuiku pradėjo būdama septynerių. Prieš dvejus metus ji tapo Pinerolo akademijos mokine, o pernai maksimaliais balais išlaikiusi stojamuosius egzaminus tapo Turino konservatorijos auklėtine. Dalyvavo meistriškumo pamokose su „Xenia Ensemble“, Ana Baget, Sonig Tchekarian ir Sergejumi Krylovu. 2014 metų vasarą ji grojo „Pirineos Classic“ festivalio orkestre, kuriam dirigavo Davidas Marco, 2016 m. pasirodė su CFM orkestru Turino klasikinės muzikos festivalyje, o projekto „Cinema 900“ metu dalyvavo įgarsinant nebylųjį filmą „Faunas“. Jau dvejus metus talentinga mergina dainuoja Turino Regio teatro chore ir mokosi klasikinio baleto Teatro Nuovo studijoje.

Hedda Aadland
g. 2002
violončelė
Norvegija
Mokytis Barratt Due muzikos institute Hedda pradėjo būdama aštuonerių. Jau du kartus ji atliko solo partijas koncertuose su Barratt Due jaunimo orkestru. Prieš metus laimėjo pirmąją vietą Sparre Olseno konkurse ir buvo pakviesta groti solo su „Innland Philharmonic“ orkestru. Jos atliekama programa skambėjo Oslo miesto apdovanojimų ceremonijoje, kurioje dalyvavo Norvegijos ministras pirmininkas ir karališkosios šeimos atstovai. Po surengtos perklausos Hedda tapo viena iš aštuonių jaunų violončelininkų, kurie visą savaitę turėjo galimybę groti Oslo simfoniniame orkestre. Atlikėja dalyvavo kamerinės muzikos savaitėje, vykusioje Mančesteryje (Anglija), kurią vainikavo pasirodymas žymiojoje Londono „Wigmore Hall“. Tobulinosi vasaros kursuose Šveicarijoje, JAV, Švedijoje ir Norvegijoje. Kaip Barratt Due jaunimo orkestro violončelininkė ji gastroliavo gimtojoje šalyje, Portugalijoje ir Korėjoje, taip pat dažnai koncertuoja kaip fortepijoninio trio „Agelita“ narė.

 

Skip to content