Penktadienis, 18:00, Festivaliai, Koncertas šeimai

XXVI TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ MUZIKŲ FESTIVALIS „KAUNAS 2017“ Kovo 29–balandžio 1 d.

Penktadienis, 18:00 / Festivaliai, Koncertas šeimai

Mažojoje salėje

Kaja Kašubaitė (g. 2008), fortepijonas, Lietuva

Kaja gimė Maskvoje, pianistės ir Lietuvos diplomato šeimoje. Trejus metus gyveno Kopenhagoje (Danija), kur lankė tarptautinę mokyklą, plaukimo, šiuolaikinių šokių, dailės, gimnastikos būrelius. Talentinga mergaitė noriai žaidžia stalo tenisą, puikiai piešia. Muzikos pradėjo mokytis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, šiuo metu yra fortepijono specialybės antrokė. Kaja jau gali didžiuotis laimėjimais respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose bei patirtimi, įgyta užsienio profesorių meistriškumo kursuose. Ryškiausi jos pasiekimai – pirmosios vietos, pelnytos tarptautiniuose pianistų konkursuose „Trofeo Musicale“ bei „Riga Piano“. Kaja kartu su jaunesniąja sesute Klėja prieš keletą mėnesių surengė pirmąjį rečitalį „Muzikos galerijoje“ Vilniuje, o iškart po to mergaitės debiutavo skambindamos solo su orkestru Latvijoje.

Konstantin Egensperger  (g. 2005), fortepijonas, Vokietija

Būdamas penkerių jis pradėjo pažintį su fortepijonu, o po metų į rankas pirmą kartą paėmė violončelę. Jau septynerių galėjo džiaugtis pirmaisiais laurais – Miuncheno miesto pianistų konkurso prizu ir muzikinės vilties nominacija. Prieš dvejus metus jaunuolis laimėjo pirmąją premiją Hamburge vykusiame „Steinway“ pianistų konkurse, o pernai jo laimėjimų sąrašą papuošė trečioji vieta Roberto Schumanno vardo konkurse bei pirmoji premija Miuncheno aukštosios muzikos mokyklos surengtose kompozitorių varžytuvėse. Jaunasis muzikas tobulino savo įgūdžius gausybėje fortepijono ir violončelės meistriškumo kursų. Šiuo metu Konstantinas mokosi humanitarinės krypties Karlo gimnazijoje Miunchene, kur groja mokyklos orkestre ir dainuoja chore, kuriam dažnai akompanuoja fortepijonu.

Daniil Chaplygin (g. 2006), smuikas, Rusija

Pažintį su smuiku pradėjęs būdamas penkerių, šiuo metu Daniilas mokosi antroje Frédérico Chopino vardo vaikų muzikos mokyklos klasėje. Jis dalyvavo ir pelnė prizines vietas šiuose konkursuose: Kaliningrade (Rusija) vykusiuose „Da capo“, „Camerale“, „Stebuklingas strykas“, Belgrado (Serbija) miesto organizuotame internetiniame muzikos konkurse bei Kauno mieste surengtame VI tarptautiniame konkurse „Gradus ad Parnassum“. Jaunąjį smuikininką pedagogai apibūdina kaip talentingą, artistišką, daug skaitantį, plačių pažiūrų mokinį. Daniilo pasiekimai aukščiausiais balais vertinami tiek bendrojo ugdymo, tiek muzikos mokykloje, o jo muzikavimu gali mėgautis daugelio koncertinių erdvių klausytojai.

Flavia Napolitano (g. 2007), smuikas, Italija

Madride gimusi atlikėja groti smuiku pradėjo būdama septynerių. Prieš dvejus metus ji tapo Pinerolo akademijos mokine, o pernai maksimaliais balais išlaikiusi stojamuosius egzaminus tapo Turino konservatorijos auklėtine. Dalyvavo meistriškumo pamokose su „Xenia Ensemble“, Ana Baget, Sonig Tchekarian ir Sergejumi Krylovu. 2014 metų vasarą ji grojo „Pirineos Classic“ festivalio orkestre, kuriam dirigavo Davidas Marco, 2016 m. pasirodė su CFM orkestru Turino klasikinės muzikos festivalyje, o projekto „Cinema 900“ metu dalyvavo įgarsinant nebylųjį filmą „Faunas“. Jau dvejus metus talentinga mergina dainuoja Turino Regio teatro chore ir mokosi klasikinio baleto Teatro Nuovo studijoje.

Hedda Aadland (g. 2002), violončelė,  Norvegija

Mokytis Barratt Due muzikos institute Hedda pradėjo būdama aštuonerių. Jau du kartus ji atliko solo partijas koncertuose su Barratt Due jaunimo orkestru. Prieš metus laimėjo pirmąją vietą Sparre Olseno konkurse ir buvo pakviesta groti solo su „Innland Philharmonic“ orkestru. Jos atliekama programa skambėjo Oslo miesto apdovanojimų ceremonijoje, kurioje dalyvavo Norvegijos ministras pirmininkas ir karališkosios šeimos atstovai. Po surengtos perklausos Hedda tapo viena iš aštuonių jaunų violončelininkų, kurie visą savaitę turėjo galimybę groti Oslo simfoniniame orkestre. Atlikėja dalyvavo kamerinės muzikos savaitėje, vykusioje Mančesteryje (Anglija), kurią vainikavo pasirodymas žymiojoje Londono „Wigmore Hall“. Tobulinosi vasaros kursuose Šveicarijoje, JAV, Švedijoje ir Norvegijoje. Kaip Barratt Due jaunimo orkestro violončelininkė ji gastroliavo gimtojoje šalyje, Portugalijoje ir Korėjoje, taip pat dažnai koncertuoja kaip fortepijoninio trio „Agelita“ narė.