Trečiadienis, 18:00, Vokalinė muzika

XXIII kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis „RYTO TRIMITAS, NAKTIES ŠVIESA“: GUSTAVO MAHLERIO DAINOS IR CIKLAI

Trečiadienis, 18:00 / Vokalinė muzika

Mažojoje salėje

STEINAS SKJERVOLDAS magistro laipsnį įgijo Norvegijos valstybinėje muzikos akademijoje, kur studijavo pas prof. Barbro Marklund bei pasaulinio garso švedų baritoną Håkaną Hagegårdą, taip pat studijavo Griego akademijoje Bergene ir Hamburgo aukštojoje teatro ir muzikos mokykloje.
Po studijų baigimo S. Skjervoldas tapo aktyviu tiek koncertų, tiek operos pastatymų dainininku. Jis dainavo Norvegijos nacionalinio operos teatro bei daugelio regioninių operos teatrų Norvegijoje pastatymuose, surengė daug rečitalių ir koncertų Norvegijoje ir užsienyje, kurių repertuaras įvairuoja nuo bažnytinės muzikos bei operų arijų iki šiuolaikinės muzikos. Dainininką labiausia domina „Lied“ ir dainos žanras: jis atliko beveik visus pagrindinius vokiškosios „Lied“ tradicijos dainų ciklus, taip pat nemažai skandinaviškų, angliškų, prancūziškų ir rusiškų romansų bei dainų.
Pastarąjį dešimtmetį baritonas aktyviai reiškiasi kaip dainininkas ir Lietuvoje, muzikavo su daugybe muzikantų, dalyvavo daugelyje festivalių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, koncertavo kaip solistas su Lietuvos chorais, kameriniais ansambliais ir orkestrais. S. Skjervoldas yra kamerinio dainavimo dėstytojas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).

DOVILĖ BAGDONAITĖ studijavo Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, LMTA, Detmoldo aukštosios muzikos mokykloje (Vokietija), kur šiuo metu dirba dėstytoja-koncertmeistere, taip pat dėsto LMTA bei B. Jonušo muzikos mokykloje Vilniuje.
D. Bagdonaitė yra tarptautinių konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureatė, dalyvavo daugelio žymių profesorių pianistų meistriškumo kursuose Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo įrašuose Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, WDR Kelne, yra įvairių Lietuvos ir užsienio festivalių dalyvė. Pianistė turi sukaupusi solidų įvairių epochų kūrinių repertuarą. Pirmoji Lietuvoje pristatė kultūros bendruomenei Claros Schumann fortepijoninę kūrybą, surengė ne vieną jos kūrinių rečitalį, koncertą, parašė metodinius pranešimus, straipsnius bei meno aspiranto mokslinį darbą. Ji koncertavo Londone „Faversham Music Club“ koncertų programoje, taip pat koncertavo su įvairiais solistais ir kolektyvais: Vladu Bagdonu, Lauryna Bendžiūnaite, Miroslavu Petkovu, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro trombinų ansambliu „Opera Brass“, „Amber Brass“ ir kitais.
D. Bagdonaitė su solistu Steinu Skjervoldu bendradarbiauja nuolatos, abu yra paruošę ne vieną kamerinės muzikos programą.