balandžio

balandžio

XXI TARPTAUTINIO MUZIKOS FESTIVALIO „SUGRĮŽIMAI 2019“ KONCERTAS

Penktadienis, 18:00 / Kamerinė muzika

MIGLĖ ŽALIUKAITĖ-LIMANTAS gimė Lietuvoje, šešerių pradėjo mokytis Vilniaus muzikos mokykloje „Liepaitės“, studijavo dainininkės B. Almonaitytės klasėje. 2012–2013 m., įgydama sertifikatą, studijas baigė Bostono New England konservatorijoje (Masačusetso valstijoje). 2013–2017 m. tęsė studijas Eastmano muzikos mokykloje Ročesteryje (Niujorko valstijoje). 2014 m. su Ročesterio filharmonijos orkestru debiutavo „Carnegie Hall“ scenoje, o 2015 m. Kanadoje – tarptautiniame Halifaxo operos festivalyje, kur atliko Madame de la Haltière ir Karaliaus vaidmenis J. Masseneto operoje „Pelenė“. 2016 m. Eastmano operos teatre sukūrė Principessa (G. Puccini „Sesuo Andželika“) ir La Contessa (U. Giordano „Marianos mėnuo“) vaidmenis. Organizuoja ir dalyvauja daugelyje koncertų bei paramos rečitalių Ročesteryje ir Lietuvoje. 2016 m. vasarą tobulinosi su Čikagos vasaros operos dalyviais, atliko Florence Pike (B. Britteno opera „Albert Herring“) vaidmenį, ruošia Carlottos (R. Strausso „Tylinti moteris“) ir Sesto (G. F. Händelio opera „Julius Cezaris“) vaidmenis su Pitsburgo operos solistais. 2017 m. pradėjo studijuoti Bostono universitete. 2018 m. prisijungė prie „Opera on Tap“ programos, dainavo Lietuvos šimtmečiui skirtuose renginiuose Bostone. 2019 m. vasarą tobulinsis su garsiu JAV dirigentu Bentonu Hessu.

NATALIJA KATILIENĖ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) baigė magistro ir meno aspirantūros studijas. Pelnė apdovanojimus tarptautiniuose vokalistų konkursuose Latvijoje ir Vokietijoje. Debiutavo Kauno muzikiniame teatre Adinos vaidmeniu G. Donizetti operoje ,,Meilės eliksyras“. 2001–2003 m. – Klaipėdos muzikinio teatro solistė. 2001–2015 m. LMTA  vaidybos katedros lektorė, šiuo metu Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė. Koncertuoja muzikiniuose projektuose, festivaliuose. Dainavo Vokietijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Rusijoje ir kt. Repertuaro pagrindą sudaro kamerinė vokalinė muzika, baroko kompozitorių kūriniai ir šiuolaikinių lietuvių bei užsienio kompozitorių premjeros. Puikiai įvaldžiusi vokiečių ir prancūzų operetės bei amerikietiško miuziklo žanrus. Įrašė 9 kompaktines plokšteles. Veda meistriškumo pamokas Lietuvoje ir užsienyje, yra respublikinio vaikų ir jaunimo dainavimo konkurso ,,Rudens spalvos“ iniciatorė ir mentorė.

DEIVIDAS STAPONKUS LMTA baigė bakalauro, magistro ir meno aspirantūros (prof. E. Kaniavos kl.) studijas. 2003–2004 m. stažavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) Operos studijoje pas prof. V. Noreiką. Nuo 2004 m. – kviestinis LNOBT operos solistas. Tarptautinių konkursų laureatas. Dainavo JAV, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Izraelyje, Danijoje. 2013–2018 m. valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vadovas. Nuo 2019 m. LMTA muzikos fakulteto dekanas, profesorius. Jo klasės studentai – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai.

EGLĖ PERKUMAITĖ 1977 – 1982 m. studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos prof. T.
Nikolajevos kl. Koncertavo Rusijoje, Baltarusijoje, Olandijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Austrijoje, JAV, Suomijoje, Lietuvoje. 1996–1997 ir 2005–2006 m. gavo Fulbrighto stipendiją ir atliko mokslo tiriamąjį bei kūrybinį darbą Majamio ir Kanzaso universitetuose (JAV). 2001 m. dirbo koncertmeistere tarptautiniuose dainininkų ir pianistų vasaros kursuose Zalcburge (Austrija). 2008 – 2009 m. kaip koncertmeisterė korepetitorė buvo pakviesta į Kanzaso universitetą (JAV) K. Weilo operos „Gatvės scena“ pastatymui dirbti su režisieriumi iš Niujorko T. Thompsonu ir dirigentu D.
Neely.

MARTYNAS LIMANTAS gimė 1983 m. Klaipėdoje. Keturiolikos persikėlė gyventi į Bostoną, Masačusetso valstiją. Meilė menui, knygai, Tėvynės ilgesys, įspūdžiai nepažįstamoje šalyje pažadino aistrą tapyti ir rašyti. Jo straipsniai publikuoti „Boston Urban News“, „Somerville News“ dienraščiuose, spaudai parengti dviejų knygų rankraščiai. Bostone ir Ročesteryje surengta keletas tapybos autorinių parodų, 2013 m. debiutavo tarptautinėje meno parodoje Monrealyje. Darbai eksponuoti Masačusetso, Niujorko valstijose, mėgstami Amerikos lietuvių bendrijos. Tapyboje išreiškiamas Tėvynės ilgesys, gamtos grožis, asmeniniai išgyvenimai. Tapybos darbų parodos derinamos su sutuoktinės Miglės Žaliukaitės koncertais.

Festivalio organizatorius – LIETUVOS MUZIKŲ RĖMIMO FONDAS

Stiklinėje fojė veiks MARTYNO LIMANTO darbų paroda