Trečiadienis, 18:00, Pramoginė muzika

XXI KOMPOZITORIŲ E. GRIEGO (1843–1907) IR M. K. ČIURLIONIO (1875–1911) MUZIKOS FESTIVALIS

Trečiadienis, 18:00 / Pramoginė muzika

Legendinė džiazo muzika

Antrasis festivalio koncertas tradiciškai nuspalvintas džiazo dermėmis. Į originalią programą „Legendinė džiazo muzika“ klausytojus pakvies „Vyšnių trio“ pasivadinęs Vyšniauskų dinastijos ansamblis. Šeimyniniam muzikantų sambūriui talkins „mainstream“ žinovas, vienas ryškiausių Lietuvos tradicinio džiazo pianistų Saulius Šiaučiulis ir gitaros virtuozas, Lietuvos bliuzo „tėvu“ tituluojamas Vladimiras Kaplanas.
P. Vyšniauskas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, vienas Lietuvos profesionaliosios saksofono mokyklos pradininkų. Šis iškilus ir savitas lietuviško džiazo kūrėjas – daugiausiai titulų pelnęs Lietuvos saksofonininkas, įvertintas trimis dešimtimis mūsų šalies ir tarptautinių apdovanojimų. Atlikėjas koncertavo garsiausiose pasaulio scenose, dalyvavo penkiose pasaulinių „Expo“ parodų muzikos programose, grojo tarptautiniuose džiazo festivaliuose Niujorke, Detroite, Londone. P. Vyšniauskas džiazo kritikų nuomone yra vienas iš ryškiausių soprano saksofonininkų.
D. Vyšniauskas – universalus trimitininkas, jau dalyvavęs visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, taip pat pasirodęs „North See Jazz“ Olandijoje, koncertavęs Šveicarijoje, Islandijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, JAV ir Kanadoje. Prieš ketverius metus jis tapo tarptautinio džiazo konkurso Rusijoje laureatu, su Europos džiazo orkestru dalyvavo festivalyje Šiaurės Amerikoje, pasirodė pasaulinės „Expo“  parodos  kultūrinėje programoje Italijoje. Talentingas menininkas komponuoja muziką filmams, dėsto Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje ir aktyviai reiškiasi Lietuvos kultūrinėje erdvėje, muzikuodamas su įvairiausiais ansambliais ir atlikėjais.
M. Vyšniauskaitė – vokalistė, beveik nesimokiusi muzikos, tačiau muzikuojanti stulbinančiai lengvai. Jos dainavimas nepalieka abejingų. Prestižiniame universitete studijuojanti atlikėja koncertuoja drauge su šeimyniniu trio, dainavo Lietuvos ambasados rengiamuose koncertuose Austrijoje, tarptautinėje grupėje „Secret Swing Society“, dalyvavo suomių režisieriaus Kristijano Smedso ir lietuvių teatro menininkų projekte „Vyšnių sodas“, kuris vyko Vilniuje ir Vienoje.