balandžio
21 d.
Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

Dėmesio! Keitėsi koncerto data iš balandžio 22 d. į balandžio 21 d. VIOLA QUINTETS

balandžio
21d.

Dėmesio! Keitėsi koncerto data iš balandžio 22 d. į balandžio 21 d. VIOLA QUINTETS

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Kauno kvartetas nuolatos kartu pamuzikuoti kviečia įvairius atlikėjus tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Šįkart į svečius užsuks lietuvių altininkas, pastaraisiais metais gyvenantis Vokietijoje, – Ainis Kasperavičius, su kuriuo Kauno kvartetas drauge atliks du styginių kvintetus.

W. A. Mozarto kvintetas Nr. 3 pasižymi savo melodingumu, grožiu, o ypač išsiskiria lėtoji dalis, kurioje persipina alto ir smuiko duetas. Ne veltui Mozartas laikomas operos genijumi, nenustoja žavėti jo sugebėjimas kantileną ir spalvų magiją perteikti styginiams instrumentams.

A. Dvořáko kvintetas kaip ir styginių kvartetas op. 96 vadinamas „amerikonišku“, nes buvo sukurtas atostogų metu čekų išeivių Spilvilio (JAV) miestelyje, kur viešėjo savo tautiečių kvietimu. Jame panaudotos pentatoniškos gamos bei ostinatinis ritmas, kas suteikia kūriniui egzotinį atspalvį. Pirmose dvejose dalyse sutinkamas pasikartojantis ritmas, primenantis indėnų šokiams pritariantį būgnelį. Finale dominuoja ritmas, primenantis ne tik amerikiečių, bet ir čekų liaudies muziką.

Altininkas AINIS KASPERAVIČIUS mokėsi J. Naujalio muzikos gimnazijoje. Vėliau studijavo Vokietijoje profesorių J. Kaliūnaitės, A. Reiner, E. Brunner ir T. Mokatsian alto bei kamerinės muzikos klasėse. A. Kasperavičius yra nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatas, tobulinosi pas garsius Europos muzikus kaip „Artemis Quartett“, „Quatuor Ysaye“ ir kt.
2005 m. jis įkūrė fortepijoninį kvartetą „Et Arsis“, su kuriuo įrašė dvi kompaktines plokšteles, o įvairiose Vokietijos radijo studijose padarė nemažai šiuolaikinės bei klasikinės muzikos įrašų. Kartu su „Et Arsis“ kvartetu suorganizavo ir penkis metus vadovavo kamerinės muzikos festivaliui Bulgarijoje.
Su žinomais orkestrais („Orchester der KlangVerwaltung“, „Münchener Kammerorchester“, „European Union Chamber Orchestra“ ir kt.) A. Kasperavičius kaip solo altininkas koncertavo daugelyje Europos šalių, taip pat Argentinoje, Brazilijoje, JAV, Kanadoje, Kinijoje, Meksikoje, Peru, Pietų Korėjoje. Grojo garsiose „Carnegie Hall“, „Wiener Musikverein“, „Berliner Philharmonie“, P. Čaikovskio konservatorijos, „Teatro Colón“ bei kitose salėse.
Nuo 2012 m. jis dėsto „Hochschule für Musik Saar“ Vokietijoje. Pastaruoju metu altininkas vis dažniau su naujomis programomis koncertuoja ir gimtosios Lietuvos koncertų salėse.

A. Kasperavičiaus nuotraukos autorė Anja Wuckelt