gruodžio
04 d.
Antradienis, 18:00, Abonementas, Simfoninė muzika

VANDENS MUZIKA

gruodžio
04d.

VANDENS MUZIKA

Antradienis, 18:00 / Abonementas, Simfoninė muzika
Bilietai

Pirmasis Danijos baroko muzikos orkestro koncertas įvyko 1991 m. Šiandieną „Concerto Copenhagen“ yra vienas iš pagrindinių Skandinavijos senosios muzikos ansamblių, patekęs tarp įdomiausių ir novatoriškiausių baroko orkestrų pasaulyje. Originalios interpretacijos ir gebėjimas bendrauti su publika – tai ansamblio bruožai, kurių dėka senoji muzika atgyja, tampa šiuolaikiška ir aktualia.

Ansamblio repertuare – tiek populiarių baroko autorių kūriniai, tiek mažiau žinomų skandinavų kompozitorių muzika. „Concerto Copenhagen“ yra bendradarbiavęs su įžymiais atlikėjais ir gastroliavo JAV, Japonijoje, Brazilijoje, Meksikoje, Australijoje, Kinijoje.

Nuo 1999 m. orkestrui vadovauja tarptautinį pripažinimą pelnęs klavesinininkas Larsas Ulrikas Mortensenas. Jis koncertuoja, dėsto, veda meistriškumo kursus visame pasaulyje. 2004 m. L. U. Mortensenas tapo ir Europos Sąjungos baroko orkestro (EUBO) muzikos vadovu. Jis bendradarbiauja su „Irish Baroque Orchestra“, „Holland Baroque“, „Nederlandse Bachvereniging“, „Collegium 1704“ ir kitais kolektyvais. 2007 m. L. U. Mortensenas apdovanotas prestižine Danijoje „Léonie Sonning“ muzikos premija.

Smuikininkas Fredrikas Fromas, baigęs studijas Geteborge ir Londone, buvo ir yra kelių ansamblių – „Concerto Copenhagen“, „Gothenburg Baroque“ ir „Orkiestra Kore“ – koncertmeisteris. F. Fromas taip pat pasirodo su Drotingholmo (Švedija) teatro orkestru, ansambliais „Les Ambassadeurs“, „Ensemble Cordia“.

„Concerto Copenhagen“ savo programą susiejo su vandeniu. Baroko laikais buvo itin mėgstama „Muzika ant vandens“. Didikai pramogavo plaukiodami po įvairius vandens telkinius, kur greta jų laivo plaukdavo ir barža su orkestru.

 

Koncertas rengiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo Danijoje proga, bendradarbiaujant su Danijos kultūros institutu, Danijos Karalystės ambasada. Projektą remia Danijos užsienio reikalų ir kultūros ministerijos.

Skip to content