spalio
07 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

TEATRALIZUOTOS PROGRAMOS „DIEVIŠKASIS MIKELANDŽELAS“ PRISTATYMAS

spalio
07d.

TEATRALIZUOTOS PROGRAMOS „DIEVIŠKASIS MIKELANDŽELAS“ PRISTATYMAS

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Dieviškasis“ (il Divino) – taip amžininkai vadino Renesanso genijų: dailininką, skulptorių, architektą, inžinierių, poetą Mikelandželą Buonarotį (1475–1520).
Programoje remiamės gausiomis monografijomis, aprašančiomis Mikelandželo ilgo ir sudėtingo gyvenimo peripetijas. Tikra teatrinė drama, emocinga ir daugiaplanė. Sunkus kelias į meno aukštumas, „akmens atradimas“, aršūs, principiniai konfliktai su Romos popiežiais, šeimos vargai, tėvo ir brolių nesibaigiantys vaidai, profesnės ligos, pavydu grindžiama nesantaika su kitu Renesanso genijumi Leonardu da Vinčiu…
Ir daugybė ugningų meilių tiek vyrams, tiek moterims. Būtent jos ir įkvėpė Buonarotį kurti sonetus. Nedaugelis mūsuose žino apie šią didžiojo menininko kūrybos briauną, jo sonetai nebuvo verčiami į lietuvių kalbą.
Poetė Violeta Šoblinskaitė, susižavėjusi Mikelandželo literatūriniais talentais, pasiryžusi išversti tuziną jo sonetų, kurie ir skambės programoje.
Bendžamino Briteno vokalinis ciklas „7 Mikelandželo sonetai“ – itin retai atliekamas, reikalaujantis išskirtinės vokalinės technikos kamerinės muzikos perlas. Tenoras Mindaugas Zimkus turi viską, kas reikalinga šio ciklo įgyvendinimui: nepriekaištingas vokalas, aukšta žmogiška kultūra.
Jam talkins pianistė Paulė Gudinaitė, kuri atliks ir kitus fortepijoninės muzikos kūrinius.
Draminis programos krūvis, laiškai, dialogai gula ant aktorės Daivos Škelevaitės pečių.
Programą praturtina video projekcijų takelis, kuriame bus išmoningai pateikti Mikelandželo tapybos bei skulptūros šedevrai.

Skip to content