lapkričio
10 d.
Šeštadienis, 17:00, Festivaliai

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“ Lapkričio 9–16 dienomis „POLIFONIJA IR EKSCENTRIŠKUMAS“

lapkričio
10d.

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“ Lapkričio 9–16 dienomis „POLIFONIJA IR EKSCENTRIŠKUMAS“

Šeštadienis, 17:00 / Festivaliai
Bilietai

Mažojoje salėje

Įspūdingas fleitų kvartetas BLOCK4, grojantis išilginėmis fleitomis, susibūrė 2012 m. Londone. Jame groja Karališkojo muzikos koledžo („Royal College of Music“) absolventai. Kolektyvas pristato dinamišką požiūrį į šiuolaikinę muziką, greta renesanso ir baroko interpretacijų, netikėtų programų įvairiems konsortams BLOCK4 nevengia įpinti dabarties muzikų kūrėjų vardus ir tai kolektyvas daro labai kūrybiškai. Fleitų kvarteto istorijoje daug įdomių, tarptautinių projektų, kaip vieną sėkmingiausių pavyzdžių su muzikos autoriais būtų galima įvardinti 2015 m. Londone įgyvendintą sumanymą „840“, kuris sutelkė įvairių tautybių kompozitorius, buvo atlikta daug naujų kūrinių. Plataus požiūrio į stiliaus įvairovę dėka 2014 m. BLOCK4 tapo pirmuoju ansambliu – nugalėtoju Karališkosios užjūrio lygos ansamblių konkurse, kurio atlikėjais pirmą kartą 65 metų istorijoje tapo išilginių fleitų kvartetas. Tai ansamblį paskatino dalyvauti ir Česapiko (JAV) kamerinės muzikos konkurse, kuriame 2016 m. BLOCK4 laimėjo pirmąją vietą.
Ansamblis dažnai atlieka mažai žinomus kūrinius, kuria patys, atlieka aranžuotes ir kitaip  paįvairina savo programas. Siekiant užfiksuoti daugybę tembrinių ir dinaminių grojimo galimybių, ansamblis naudoja visą spektrą instrumentų – nuo sopraninės iki kontrabosinės fleitos. Jų pasirodymų amplitudė – nuo koncertams skirtų erdvių, žymiausių festivalių Jungtinėje Karalystėje iki JAV (Chesapeake Chamber Music Festival). BLOCK4 koncerte atliks ir lietuvių kompozitoriaus Ramūno Motiekaičio naujo kūrinio premjerą.

Koncerto organizatorius VšĮ „Iš arti“
Daugiau apie festivalį www.isarti.lt

Kauno valstybinės filharmonijos I aukšto fojė nuo lapkričio 9 iki 16 d. veiks skulptoriaus Luko Šiupšinsko paroda „Urban flora“ (kompozitorius Antanas Kučinskas, kuratorė Irena Mikuličiūtė). Parodos atidarymas lapkričio 9 d. 17 val.

Daugiau kaip du dešimtmečius vykstančio festivalio „Iš arti“ muzikinės programos nuspalvinamos performansu, parodomis, lėlių ar choreografijos, video ar teatro inkliuzais. Tačiau daugiausia sąlyčio taškų būta su vizualiaisiais menais.
Šių metų festivalio programą atvers dar viena unikali paroda. Tai – skulptoriaus Luko Šiupšinsko „Urban flora“. 9 betoninių vazų kompozicija, kurių kiekviena sudėta ant neutralių metalo stovų, yra lyg 9 impresijos iš miesto miegamųjų rajonų. Kūrinys yra pamąstymas apie gamtos formų tęsinį mieste, fiksuojantis įspūdžius. Lyg šiuolaikinio miesto botaniko surinkta kolekcija iš miegamųjų rajonų, kuriuose veši metalas, stiklas, aliuminis, betonas ir kt. Krištolinės ir porcelianinės vazos išlietos iš betono, pro kuriuos veržiasi mieste sutinkama augmenija, atrodo kaip sustingę laike maži artefaktai, skleidžiantys paslaptingus garsus.
Luko Šiupšinsko ekspozicija „Urban flora“ šiais metais buvo pristatyta meno mugėje ARTVILNIUS’18. Festivalyje „Iš arti“ miesto flora atgis originaliai įgarsinta kompozitoriaus Antano Kučinsko.