lapkričio
15 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Festivaliai

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“ Lapkričio 9–16 dienomis „KAMERINĖS MUZIKOS VITRINA“

lapkričio
15d.

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“ Lapkričio 9–16 dienomis „KAMERINĖS MUZIKOS VITRINA“

Ketvirtadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Mažojoje salėje

Du kameriniai instrumentiniai ansambliai festivalio programoje pristatys spalvingą muzikinę kolekciją. Belgų ansamblis „Kugino trio“ koncertui pasirinko programą, kurioje dominuoja belgų kompozitoriai. Instrumentų sudėtis (smuikas, saksofonas, fortepijonas) programai suteikia grakštų, lengvesnės muzikos skambesį. Nuo roko iki galantiškai skambančios sonatinos. Tuo tarpu jaunatviškas „Trio Agora“ parengė lietuvių kompozitorių kūrinių panoramą, kurią įrėmina lietuvių liaudies dainų motyvai, spalvingai ir originaliai perteikti kompozitoriaus Joelio Hoffmano. Trio atlikėjai teigia, kad ši programa yra bandymas ieškoti tapatybės jungčių ir jose išgirsti Lietuvos garsus. Jų turinys išties gilus – nuo pagoniškų ženklų ir deivės Lados (Juta Pranulytė), liaudies dainos iki Mykolo Natalevičiaus skambančios istorijos apie politinių kalinių išgyvenimus Rusijoje ar hipermontažo, įkvėpto taškų, linijų, abstrakčių ir konkrečių figūrų Jono Jurkūno kūrinyje.

Koncerto organizatorius VšĮ „Iš arti“
Daugiau apie festivalį www.isarti.lt

Kauno valstybinės filharmonijos I aukšto fojė nuo lapkričio 9 iki 16 d. veiks skulptoriaus Luko Šiupšinsko paroda „Urban flora“ (kompozitorius Antanas Kučinskas, kuratorė Irena Mikuličiūtė). Parodos atidarymas lapkričio 9 d. 17 val.

Daugiau kaip du dešimtmečius vykstančio festivalio „Iš arti“ muzikinės programos nuspalvinamos performansu, parodomis, lėlių ar choreografijos, video ar teatro inkliuzais. Tačiau daugiausia sąlyčio taškų būta su vizualiaisiais menais.
Šių metų festivalio programą atvers dar viena unikali paroda. Tai – skulptoriaus Luko Šiupšinsko „Urban flora“. 9 betoninių vazų kompozicija, kurių kiekviena sudėta ant neutralių metalo stovų, yra lyg 9 impresijos iš miesto miegamųjų rajonų. Kūrinys yra pamąstymas apie gamtos formų tęsinį mieste, fiksuojantis įspūdžius. Lyg šiuolaikinio miesto botaniko surinkta kolekcija iš miegamųjų rajonų, kuriuose veši metalas, stiklas, aliuminis, betonas ir kt. Krištolinės ir porcelianinės vazos išlietos iš betono, pro kuriuos veržiasi mieste sutinkama augmenija, atrodo kaip sustingę laike maži artefaktai, skleidžiantys paslaptingus garsus.
Luko Šiupšinsko ekspozicija „Urban flora“ šiais metais buvo pristatyta meno mugėje ARTVILNIUS’18. Festivalyje „Iš arti“ miesto flora atgis originaliai įgarsinta kompozitoriaus Antano Kučinsko.