lapkričio
21 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“ GAMTA IR TYLA

lapkričio
21d.

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“ GAMTA IR TYLA

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Tarptautinė atlikėjų komanda su muzikos pasaulio žvaigžde – mecosopranu Karin Lovelius (Vokietija) parengė spalvingą šiuolaikinių autorių kūrinių kaleidoskopą, kuris mums leis išgirsti garsus, sklindančius iš Australijos, Švedijos ir Lietuvos autorių partitūrų. Anot alikėjų, programos koncepciją lėmė bendras požiūris ne tik į gamtos peizažą, bet ir į aplinkos bei klimato kaitą. „Galbūt mes nepakeisime pasaulio, bet galime pasikeisti patys.“– sako Karin Lovelius.
Švedijos mecosopranas Karin Lovelius gerai žinoma Skandinavijoje ir žemyninėje Europoje dėl intensyviai interpretuojamo dramatiškojo mecosoprano repertuaro. Jos koncertų trajektorijos brėžiamos „Carnegie Hall“, Leipcigo operoje, „Semper“ operoje Drezdene, Tulūzos „Théâtre du Capitole“ teatre, Malmö operoje, Švedijos Karališkojoje operoje, Odensės koncertų salėje, „Gewandhaus“ orkestro ir „Glyndebourne“ operos festivaliuose. Šiuo metu įstabaus balso dainininkė yra pagrindinis dramatiškas mecosopranas Leipcigo operoje, kurią galima  pamatyti Richardo Wagnerio, Richardo Strausso operų „Nibelungų žiedas“, „Dievų sutemos“, „Elektra“, „Moteris be šešėlio“ Frickos, Valtrautės, Klitemnestros, Amme ir kitų operų vaidmenyse. Be intensyvaus operos repertuaro Karin Lovelius yra muzikavusi su „Gewandhaus“, Malmö, „Bayerische Rundfunk“ simfoniniais orkestrais.
Penkių atlikėjų grupė pasivadino kompozitoriaus Emmy Lindströmo kūrinio pavadinimu – „Ensemble Mykorrhiza“ ir juo klausytojams siunčia žinutę apie gamtą, o tiksliau – apie darnią augalų sąveika. Tokia kryptis atlikėjus įpareigoja ne tik tapyti muziką garsais, bet ir atkreipti dėmesį į ryšį, esantį tarp medžių, gėlių, grybų ir t. t., inicijuoti tam skirtus aktualius kamerinio ansamblio projektus. Ansamblio atlikėjų biografijose rikiuojasi turtinga stilių ir žanrų paletė. Pavyzdžiui, tablos atlikėjos Suranjanos Ghosh atliekamų programų spektras – indų raga, švedų folkloras, bliuzas, džiazas, flamenko, bažnytinė muzika, opera arba provokuojančios sąsajos su klasika („Tabla apie Mozartą“). Sareidah Hildebrand (fleita) ir Joakimas Lundströmas (gitara) žinomas dar kaip šeimyninis duetas „Haga Duo“, nuolat ieškantis naujų spalvų ir kūrinių. Mattiasas Rodrickas groja violončele, elektrine violončele ir meistriškai nardo įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje (su akordeonininku Adamu Ørvadu, Gustavo Klimto kvartetu ir kt.).
Šis penkių spalvingų muzikos atlikėjų ansamblis atliks ir naujausią Vidmanto Bartulio kūrinį  Arturo Rimbaudo tekstais „Je suis maitre“ („Aš esu tylos valdovas“), kurį autorius pristato kaip „absoliučią nekonfliktybę“.
Tad netikėto ir tikrai nekasdienio skambesio kamerinis ansamblis žada įdomų, improvizuotą festivalio vakarą, kuriame kiekvienam klausytojui pakaks įspūdžių bei potyrių – nuo vokalinės muzikos iki egzotiškai skambančių instrumentų ir naujų kūrinių.

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė, Asociacija LATGA.

Skip to content