gegužės
13 d.
Sekmadienis, 14:00, Koncertas šeimai

TARPTAUTINEI ŠEIMOS DIENAI SKIRTAS KONCERTAS „MUZIKUOJAME ŠEIMOJE“

gegužės
13d.

TARPTAUTINEI ŠEIMOS DIENAI SKIRTAS KONCERTAS „MUZIKUOJAME ŠEIMOJE“

Sekmadienis, 14:00 / Koncertas šeimai

Mažojoje salėje

Kasmet gegužės viduryje minima Tarptautinė šeimos diena jau ne vienerius metus ypatingu koncertu visai šeimai minima ir Kauno valstybinėje filharmonijoje.
Šis koncertas – sudėtinė Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“, vykstančio ištisus metus, dalis. Startavęs 2016 metais, festivalis jau gali pasigirti gausiu gerbėjų iš visos Lietuvos būriu. Šis gražus renginys skirtas šeimos reikšmės asmens ir visuomenės gyvenime suvokimui stiprinti, šeimos narių kūrybiškumui ugdyti, Lietuvoje muzikavimo namuose tradicijai atgaivinti, siekiant, kad muzikinė veikla taptų šeimos ir vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu. Per du metus festivalį pamilo daugelis jo dalyvių, stebinusių žiūrovus ir nuoširdumu, ir kūrybingumu, ir profesionalumu.
Koncerto metu pasirodys festivalio „Gaidų pynė 2017“ laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos, atliekančios įvairių stilių ir krypčių muziką. Koncerto ypatingasis akcentas – profesionali muzikuojanti Grigų šeima.
Žiūrovai galės išvysti ir įvertinti įvairiais muzikos instrumentais grojančius, įvairios sudėties ansamblių pasirodymus, kurių įvairaus amžiaus nariai džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinį atranda skirtingų krypčių ir stilių muzikoje.
Tarp jų – įsimintinas ir profesionalus gitaristų Brolių Poškų duetas bei Alytaus muzikos mokyklos styginių instrumentų kvartetas, energingas ir užburiantis instrumentinis trio „Saulė, Pijus ir draugai“, jaukus ir romantiškas Mamų ir dukrų vokalinis kvartetas, jaunatviškai energingas ir artistiškas styginių instrumentų ansamblis „Quartole“, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė, nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos ansamblis, skambus ir darnus senelio ir anūkų ansamblis „Cornet trio“, žaismingas ir ugningas tėčio ir sūnaus duetas „Linksmieji trimitai“, mąslus ir svajingas kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“. Koncertuos ir gausi muzikuojanti lietuvių Asakavičių šeima iš Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Lazdynų (Krasnoznamensko) rajono Pilkalnio (Dobrovolsko) miesto, puoselėjanti lietuvių liaudies tradicijas ir garbingai atstovaujanti Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenę.
Kiekvienas ansamblis – savaip unikalus. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį.
Koncerto ypatingasis akcentas – profesionalių muzikantų Grigų šeimos ansamblis. Kauno valstybinio muzikinio teatro koncertmeisteris Povilas Grigas ir jo šeimos nariai – sesuo pianistė Gražina Grigaitė-Zalatorienė ir sūnus altininkas Martynas Grigas jau ne vienerius metus puoselėja šeimos muzikavimo tradicijas. Visi jie visuomenei yra gerai pažįstami dar ir kaip styginių kvinteto „Soavita“ nariai.
Koncerto metu Grigų šeimos ansamblis atliks Johanno Christiano Bacho, Juleso Masseneto, Vittorio Monti, Astoro Piazzolla kūrinius.
Kviečiame nepraleisti išskirtinio koncerto, įvairių muzikos stilių gerbėjams muzikinių atradimų ir pasirinkimų išties netrūks – skambės  tiek pramoginės, tiek liaudies bei akademinės muzikos kūriniai.
Padovanokite sau ir savo šeimai šventinio gegužės savaitgalio popietę – puikią atokvėpio galimybę pasimėgaujant  muzika ir smagiai muzikuojančiomis šeimomis.
Festivalio pagrindinis organizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt).
Maloniai kviečiame!
Daugiau apie Muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ – www.gaidupyne.ordinas.lt