lapkričio
22 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

ŠVIESAUS ROMANTIZMO ATSPINDŽIAI

lapkričio
22d.

ŠVIESAUS ROMANTIZMO ATSPINDŽIAI

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Atlikėjų parengtoje romantizmo epochos dvasia alsuojančioje programoje skambės Gabrielio Fauré pirmasis Fortepijoninis kvintetas, kaip ir visa šio kūrėjo kamerinė muzika liudijantis apie nepaprastą talentą rašyti nuostabias melodijas. Šis kompozitorius pirmasis tarp prancūzų kūrėjų kilstelėjo kamerinę-instrumentinę muziką iki simfoninio skambesio lygmens, taip paversdamas įprastą styginių kvartetą koncertu fortepijonui ir styginiams instrumentams.
Antrasis vakaro kūrinys – rusų romantiko Alexanderio Glazunovo penktasis styginių kvartetas. Jausmų gilumas ir lyrinių išgyvenimų intensyvumas, kontrastuodamas su minčių griežtumu ir įtampa, pavertė kūrinį vienu ryškiausių šio kūrėjo opusų. Kompozitorius čia pasiekia visišką vidinę vienovę ir nedalomumą, nepaisant to, kad ciklo dalių nesieja joks teminis ryšys.
Kauno styginių kvartetas – vienas ryškiausių Kauno akademinės muzikos ansamblių, nuolatos pristatantis publikai įvairiaspalves intriguojančias bendras programas su išskirtiniais Lietuvos bei užsienio atlikėjais. Per daugiau nei tris dešimtmečius kolektyvas surengė virš dviejų tūkstančių koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio salėse, išleido 14 kompaktinių plokštelių. Kvarteto repertuare rasime tiek klasicizmo epochos, tiek šiuolaikinės muzikos opusų, kolektyvas atliko gausybę lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų, tarp kurių išskirtinę poziciją užima Kaune reziduojančių kūrėjų darbai. Už šiuolaikinės muzikos populiarinimą kolektyvas pelnė metų apdovanojimą „Tikra muzika“, už lietuvių autorių muzikos garsinimą Lietuvoje ir užsienyje buvo paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui atlikėjams skirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.
Išskirtinė šio vakaro viešnia – pianistė Šviesė Čepliauskaitė, kurios kūrybinėje veikloje romantizmo epochos muzika užima ypatingą poziciją. Baigusi asistentūrą-stažuotę Lietuvos muzikos akademijoje, atlikėja stažavo Frederico Chopino muzikos akademijoje Varšuvoje, vėliau baigė LMTA meno aspirantūrą. Pianistė kasmet parengia keletą solinių programų, ji koncertavo ne tik daugelyje Lietuvos miestų, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Japonijoje bei kitose šalyse.  Atlikėja inicijavo muzikines-literatūrines programas „Frederic Chopin: Muzika ir laiškai“, „Czesław Milosz: Neaprėpiama žemė“, „Mykolas Kleopas Oginskis: Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“, taip pat pirmoji Lietuvoje įrašė visus F. Chopino valsus.

Skip to content