sausio
19 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

SUSTOJĘS LAIKAS

sausio
19d.

SUSTOJĘS LAIKAS

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Kada aplinka kasdien mirga naujais vaizdais, garsais ir efektais, mes siūlome Jums akimirką ramybės ir sustojusio laiko, kartu įsiklausant į pavienius garsus, į tylą, į save…

Programos „Sustojęs laikas“ idėją inspiravo vokiečių kompozitoriaus ir pianisto Hanso Otte kūrinys „Garsų knyga“. Anot paties autoriaus, šis kūrinys – tai kelionė tylos ir garsų takais. Jos metu klausytojas susilieja su garsais, siekdamas atrasti juose savąjį pasaulį. H. Otte savo kompoziciniais eksperimentais siekė atskleisti fortepijoną kaip tembrinį ir melodingą instrumentą, išryškindamas plačias jo spalvines, dinamines ir rezonanso galimybes. H. Otte kompozicijos fortepijonui, nors ir pasižymi labai minimaliomis priemonėmis, vis dėlto yra gana subtilios ir rafinuotos savo architektūra ir raiška.

Greta „Garsų knygos“ koncerte skambėsiantys lietuvių kompozitorių Vidmanto Bartulio ir Mykolo Natalevičiaus kūriniai, nors ir stilistiškai skirtingi, skleis panašią atmosferą ir mintis, o visa tai apjungs ir išplėtos kompozitoriaus M. Natalevičiaus atliekamos improvizacijos. Kartu su pianiste ir kompozitoriumi pasinersime į kitą laiko dimensiją, atverdami neišsemiamus fortepijono spalvų ir atspalvių klodus.

GABIJA NATALEVIČIENĖ – respublikinių ir tarptautinių konkursų Lietuvoje, Anglijoje, Danijoje ir Graikijoje laureatė, keturiuose iš jų pelnė pirmąsias vietas. Tarptautiniame pianistų konkurse „Konzerteum“ Atėnuose (2004, Graikija) buvo apdovanota ne tik pirmąja vieta, bet ir specialiaisiais prizais už geriausią klasikinės sonatos bei šiuolaikinio kūrinio atlikimą. Nuo 2012 m. yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Bendrojo fortepijono katedros lektorė, veda praktinius „Kritinės refleksijos“ seminarus atlikimo specialybių studentams.

Studijos meno doktorantūroje pastūmėjo pianistę į sakralumo fortepijono muzikoje tyrinėjimus. Pažintis su specifinio žanro repertuaru paskatino pianizme ieškoti naujų spalvų, o rengiamiems koncertams neįprastų formų. Dėl to gimė tokie unikalūs projektai, kaip 2016 m. koncertas „Velyknaktis su Olivier Messiaenu“ Šv. Kotrynos bažnyčioje, kuriame pianistė atliko 10 rinktinių pjesių iš O. Messiaeno ciklo „Dvidešimt žvilgsnių į kūdikėlį Jėzų“. Atsispyrusi nuo O. Messiaeno muzikos, atlikėja vis daugiau dėmesio skiria ir kitų panašiame žanre kuriančių autorių kūrybai. Teminiuose rečitaliuose „Muzika ir meditacija“ (2015, Kristupo vasaros festivalis), „Velykos su prancūzų muzika“ (2017, festivalis „Pavasris Piano.lt koncertų salėje“) greta O. Messiaeno kūrinių ji atliko C. Francko, A. Pärto, H. Otte, Ch. Tournemiro, L. Vierno bei šiuolaikinių lietuvių autorių – A. Remesos bei M. Natalevičiaus kūrinius sakralumo ir meditatyvumo temomis.

MYKOLAS NATALEVIČIUS – lietuvių kompozitorius, dirbantis įvairiose muzikos srityse, nuo akustinės instrumentinės muzikos iki eksperimentinės elektronikos. 2011 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos Geriausių metų kūrinių konkurse jis pelnė debiuto premiją už kūrinį „Kampana“ simfoniniam orkestrui, 2012 m. buvo apdovanotas LR Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija, 2017 m. – išrinktas Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininku. Yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros docentas ir senato narys.
Kompozitorius domisi menų sintezės idėjomis, yra meninio susivienijimo „Operomanija“ dalyvis. 2008 m. kompozitorius kartu su kolegomis iš „Naujosios operos akcijos“ kūrybinės grupės buvo apdovanotas už geriausią sceninį kūrinį Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamuose Metų kūrinių rinkimuose. Taip pat kompozitorius rašo muziką dramos teatrui (2008 m. IX tarptautiniame universitetų teatrų forume „Traces of Generation“ jis gavo apdovanojimą už muziką spektakliui „Sugrįžimas“) bei videofilmams (videomenininko Rimo Sakalausko ir M. Natalevičiaus bendras darbas „Sinchronizacija“, sukurtas 2009 metais, laimėjo septynis tarptautinius apdovanojimus bei buvo parodytas keturiasdešimtyje festivalių ir parodų įvairiose šalyse). M. Natalevičius aktyviai koncertuoja kaip atlikėjas – pianistas, dainininkas.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 

Skip to content