lapkričio
13 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

SMUIKO IR FORTEPIJONO MELODIJOS

lapkričio
13d.

SMUIKO IR FORTEPIJONO MELODIJOS

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Novilė Maceinaitė griežti smuiku pradėjo būdama septynerių metų. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Dainiaus Puodžiuko klasę, ji studijas tęsė Hagos karališkojoje konservatorijoje Nyderlanduose, Philippe Grano ir Ilona Sie Dhian Ho klasėse. Studijų Lietuvoje metu smuikininkė dalyvavo ir pelnė prizus nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Šiuo metu ji studijuoja magistrantūrą ir nuolat tobulinasi meistriškumo pamokose.
Be klasikinės muzikos pasirodymų, N. Maceinaitė su entuziazmu rengia pasirodymus su šiuolaikiniais kompozitoriais, pasitelkiant akustines ir elektronines priemones bei kompiuterinę grafiką.
Smuikininkė groja Alexanderio Krylovo (Kremona, 1972) smuiku.

Pianistas, koncertmeisteris Andrius Vasiliauskas gimė žinomų muzikų šeimoje. Pirmuosius koncertus surengęs dar studijų metais, koncertavo Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje bei Lietuvoje.
Didelį dėmesį A. Vasiliauskas skiria soliniams koncertams. Pirmasis Lietuvoje atliko F. Chopino balades kaip ciklą, O. Messiaeno preliudus, J. Reubke‘ės Sonatą fortepijonui b-moll, taip pat atlieka monografinius koncertus, skirtus kompozitoriams J. Brahmsui, R. Straussui, B. Brittenui, Ch. Ivesui, D. Šostakovičiui, A. Chačaturianui ir kt. A. Vasiliausko programose dažnai skamba ir lietuvių kompozitorių fortepijoniniai ir kameriniai kūriniai.
Jis yra išleidęs 5 fortepijono muzikos kompaktines plokšteles, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma daugiau nei 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių, yra parengęs kamerines programas kartu su kitais Lietuvos atlikėjais. Pianistas taip pat publikuoja spaudoje straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.