vasario

vasario

SMUIKININKAS SVETLIN ROUSSEV IR PIANISTAS KASPARAS UINSKAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika

Vasario 3 d. Kauno filharmonijoje „Naujoji muzikų karta“ pristatys vieną geriausių šiandienos smuikininkų pasaulyje – Svetliną Roussevą, kuris duete su pianistu Kasparu Uinsku atliks klausytojams romantizmo genijų Johanneso Brahmso ir Césaro Francko šedevrus. Atlikėjai virtuozai pirmą kartą susitiks vienoje scenoje ir publikai dovanos neužmirštamą klasikinės muzikos šventę.

Svetlino Roussevo tarptautinė karjera prasidėjo, kada jis laimėjo pirmąją premiją viename svarbiausių tarptautinių smuiko konkursų – „Sendai International Competition“ 2001 m. Nuo tada jis kviečiamas koncertuoti geriausių pasaulio scenų, tokių kaip „Suntory Hall“ Tokijuje, „Salle Pleyel“ Paryžiuje, P. I. Čaikovskio salė Maskvoje, „Seoul Arts Center“, „Konzerthaus“ Berlyne, „BoZar“ Briuselyje ir daugybėje kitų. S. Roussevą kviečia svarbiausi pasaulio orkestrai, tokie kaip „Orchestre National de France“, „Orchestre Philharmonique de Radio France“, „Orchestre de la Suisse Romande“, „Orchestre National de Belgique“, Seulo filharmonijos orkestras, Tokijo filharmonijos orkestras ir kiti. Smuikininko pirmoji mokytoja buvo jo mama, muzikos mokyklos Rusės mieste Bulgarijoje profesorė. Sulaukęs 15-kos jis buvo priimtas į Paryžiaus muzikos ir šokio konservatoriją, kur mokėsi pas profesorius Gerardą Poulet, Devy Erlihą ir Jeaną-Jacquesą Kantorow. S. Roussevas dešimt metų dėstė pats šioje Paryžiaus konservatorijoje, o šiuo metu yra prestižinės „Haute École de Musique“ Ženevoje profesorius. Šiuo metu S. Roussevas griežia Amati–Stradivarius 1720  m. smuiku, suteiktu jam AMUNDI fondo.

„…didis pianistas ir muzikas…“ (Carnegie Hall, New York Concert Review); „…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…“ (London Wigmore Hall,  Seen and Heard international).

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas K. Uinskas koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vašingtono „J. F. Kennedy Center“, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą.

2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo „Laeiszhalle“. Pirmą kartą šiame festivalyje pianistas K. Uinskas koncertavo 2018 m. duete su pianistu Evgenijumi Bozhanovu. Praėjusiuose sezonuose K. Uinskas pasirodė su orkestrais: „Royal Chamber Orchestra of Wallonia“ (Belgija), „Philharmonie Südwestfalen“ (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), „North Czech Philharmonic“ orkestru (Čekijoje), „West Bohemian Symphony“ orkestru (Čekijoje), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkestru, Rosario simfoniniu orkestru Argentinoje, o taip pat su soliniais pasirodymais Londono „Wigmore Hall“, „Baerum Kulturhus“ salėje cikle „Piano Master Series“ ir „Bodø Festival Nordland Musikkfestuke“ Norvegijoje, „BoZar“ salėje Briuselyje bei „Brussels Piano Festival“, koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist“ serijoje, Slovakijos filharmonijoje, Ciuriche (Šveicarijoje), Mumbajuje (Indijoje) solinių ir kamerinės muzikos koncertų ture Norvegijoje su smuikininku Nikita Borisu-Glebskiu, kamerinės muzikos ture su violončelininku A. Kniazevu bei su P. I. Čaikovskio konkurso nugalėtoju violončelininku Andrei Ionita.

Koncerto organizatorius:
VšĮ „Naujoji muzikų karta“
E. p. info@nmgeneration.com

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.