balandžio
02 d.
Antradienis, 18:00, Abonementas, Simfoninė muzika

ITALIŠKOSIOS ŠVEICARIJOS MEISTRAI IR BETHOVENAS

balandžio
02d.

ITALIŠKOSIOS ŠVEICARIJOS MEISTRAI IR BETHOVENAS

Antradienis, 18:00 / Abonementas, Simfoninė muzika
Bilietai

Balandžio 2-osios koncertas leis gėrėtis svečių iš Šveicarijos muzikavimu. Į programą „Itališkosios Šveicarijos meistrai ir Bethovenas“ Kauno valstybinės filharmonijos klausytojus kvies dirigento Markuso Poschnerio vadovaujamas itališkosios Šveicarijos dalies orkestras „Orchestra della Svizzera Italiana“ (OSI) ir šveicarų pianistas Francesco Piemontesi.

Klausytojai išgirs Prūsijos princui Louisui Ferdinandui dedikuotą trečiąjį L. van Beethoveno koncertą fortepijonui ir orkestrui, kurio pagrindinė tema subtiliai primena 24-ojo W. A. Mozarto koncerto melodiją. Kitas didingas austrų genijaus kūrinys, skambėsiantis šį vakarą, – stulbinančių garsinių efektų kupina aštuntoji simfonija F-dur, paties autoriaus švelniai vadinta „mano mažoji simfonija F-dur“ (šeštoji L. van Beethoveno simfonija sukurta toje pačioje tonacijoje, bet yra gerokai didesnės apimties).

1935 m. įkurtam „OSI“ orkestrui vadovavo garsiausi dirigentai, kurių sąraše puikuojasi ir Vladimiro Ashkenazy pavardė. Orkestras reziduoja Lugano mieste, kur jį dažniausiai galima išgirsti muzikuojant dviejose scenose: „Sala Teatro Lugano Arte e Cultura“, kurią kolektyvas laiko savo namais, bei atlikėjo pasirinkimo laisvę propaguojančioje „Auditorio Stelio Molo RSI“, kurios scenoje skamba šiuolaikinės muzikos repertuaras. Reikšminga orkestro veikla bendradarbiaujant su operos ir šokio spektaklių statytojais, o viena svarbiausių kolektyvo krypčių – edukaciniai renginiai. „OSI“ koncertuose kasmet apsilanko daugiau nei 11000 vaikų, kuriems orkestras atlieka specialiai parengtas programas. Orkestras pagrįstai didžiuojasi daugiau nei 20 metų trunkančia draugyste su pianiste Martha Argerich, kuri pasirinko Lugano miestą kaip savo kūrybinę rezidenciją, o aukščiausiu savo veiklos įvertinimu kolektyvas laiko šiemet pelnytą ICMA tarptautinį apdovanojimą.

Vyriausiasis orkestro „OSI“ dirigentas ir šio vakaro koncertinės programos vadovas M. Poschneris apie darbą su šiuo kolektyvu kalba: „Aš ypač džiaugiuosi šia muzikine kelione, kurią pradėjau su „OSI“ orkestru. Ji žada daugybę neužmirštamų akimirkų“. Miunchene gimęs atlikėjas dirbo dirigentų Rogerio Norringtono ir Colino Daviso asistentu, vėliau tapo „Ingolstadto“ kamerinio orkestro vadovu, o 2004 m. pelnė geriausio Vokietijos dirigento apdovanojimą. M. Poschneris dirigavo daugeliui žinomiausių Vokietijos ir kitų šalių orkestrų, su kuriais gastroliavo įvairiose pasaulio šalyse.

Solo fortepijonu grosiantis F. Piemontesi kritikos apibūdinamas kaip pianistas „derinantis stulbinančią techniką ir mažai kam pasiekiamą intelektualų muzikavimo pradą“. Plačiai pripažintas kaip puikus W. A. Mozarto kūrybos ir vėlyvojo romantizmo opusų interpretatorius, šis atlikėjas koncertuoja visame pasaulyje su žinomiausiais kolektyvais, tokiais kaip Leipzigo „Gevandhauso“, Oslo filharmonijos, BBC simfoniniu, Izraelio filharmonijos, Seulo filharmonijos ir kitais orkestrais. F. Piemontesi garsėja kaip talentingas kamerinės muzikos atlikėjas, koncertuojantis su žinomiausiais scenos partneriais. Jo solo rečitaliai skambėjo Londono „Wigmore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Tokijo „Suntory Hall“ ir kitose prestižinėse scenose. Tarptautinė pianisto karjera prasidėjo 2007 m., laimėjus prestižinį Karalienės Elžbietos pianistų konkursą ir tapus BBC „Naujosios kartos atlikėjų“ projekto nariu.

OSI tarptautinis partneris – Helsinn
OSI rėmėjas – Werner H. Spross-Stiftung

Skip to content