lapkričio

lapkričio

ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“. TEKA SAULĖ DŽIAZO RITMU

Sekmadienis, 18:00 / Festivaliai

„FOLK in JAZZ“ – tai projektas, sujungiantis tris svarbiausias Lietuvos muzikinės kultūros tradicijas: liaudies dainas, klasikinę muziką ir džiazą. Jo programa, sudaryta iš dvylikos dainų, nauju aspektu pristatys penkių Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – liaudies muziką. Dainos bei improvizacijos jų temomis bus atliekamos derinant klasikinės ir džiazo muzikos stilius bei formas. Įdomu, jog programoje skambės specialiai šiam projektui kuriamos aranžuotės ir improvizacijos, tačiau muzikoje siekiant išlaikyti originalią dainų prasminę formą bei harmoniją.

Specialiai šiam projektui džiazo pianistas LEONIDAS MIELDAŽIS sukūrė šiuolaikiškas dainų aranžuotes, kuriose paliekama vietoms improvizacijoms, išlaikant originalią dainų harmoniją. Programoje skleisis spontaniškos ir subtilios muzikos interpretacijos.

„Folk in Jazz“ programos iniciatoriai – smuikininkė Dalia Dėdinskaitė ir violončelininkas Glebas Pyšniakas. Kartu su jais scenoje išvysime ir kitus ryškius jaunosios kartos Lietuvos muzikus – Eveliną Pabarčiūtę (vokalas, Belgija/Lietuva) bei Tadą Motiečių (akordeonas, Lietuva).

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 m. – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje žymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistentė. 2010 m. Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

Dar būdamas 14 metų GLEBAS PYŠNIAKAS kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir daugelyje kitų. Pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Rygos „Sinfonietta“, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 m. už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniakas apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos prof. Rimanto Armono ir prof. Johanneso Meissl klasėse bei susitikimai ir meistriškumo pamokos su Yo-Yo Ma, Mstislavu Rostropovičiumi, Silvija Sondeckiene ir Heinrichu Schiffu.

EVELINA PABARČIŪTĖ gimė 1990 m. Vilniuje. Ten nuo pat mažumės augo apsupta muzikos – vyresnės seserys namie supažindino Eveliną su fortepijonu bei dalijosi muzikinėmis žiniomis. Ankstyvoje vaikystėje būsimoji atlikėja daug laiko praleisdavo klasikinės bei džiazo muzikos koncertuose. Būdama vienuolikos pradėjo groti obojumi ir nusprendė siekti muzikinės karjeros. Nepaisant to, kad jai puikiai sekėsi – grojo kaip solistė su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir nugalėjo vienuolikoje muzikinių konkursų – Eveliną visuomet domino džiazas. Baigusi mokyklą ji išvyko į Prancūziją, ten pradėjo obojaus ir džiazinio dainavimo studijas, bet galiausiai suprato, kad tikroji jos aistra – džiazas, tad metė obojų ir galutinai nusprendė pasišvęsti dainavimui. Nuo tada jai puikiai sekasi: Evelina kaip džiazo vokalistė pasirodė įvairiose koncertų salėse: ,,Arsenal/Metz“, „Salle Poirel/Nancy“, „Deutsche Radio Philharmonie Saarbrucken“, dalyvavo projekte „Porgis ir Besė“ kartu su džiazo orkestru, pasirodė su Nacionaliniu Metz pučiamųjų orkestru, koncertavo Lietuvoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir Liuksemburge. Šiuo metu atlikėja reziduoja Briuselyje, kuriame koncertuoja su savo džiazo kvartetu kartu su Pierre Alain Goualch, Frank Agoulon, Alex Gilson bei kitais atlikėjais, taip pat ruošiasi išleisti savo pirmąjį albumą.

Per pastaruosius dešimt metų TADAS MOTIEČIUS pasirodė daugelyje Europos scenų ir festivalių, dalyvavo tarptautiniuose seminaruose ir projektuose. Tadas yra tapęs Karalienės Mortos premijos ir daugiau nei trisdešimties Lietuvos bei kitų šalių tarptautinių konkursų laureatu. Akordeonininkas aktyviai koncertuoja Lietuvoje, įsitraukia į netikėtus projektus, bendradarbiauja su įvairiais kūrėjais. Tadas Motiečius yra vienas ryškiausių jaunosios kartos akordeonininkų. Jis – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos alumnas bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeono klasės meno magistrantas (doc. Raimondo Sviackevičiaus klasėje). Muzikos Tadas mokytis pradėjo gan vėlai – būdamas dešimties. Bet jau po dvejų metų prasidėjo jo konkursinė ir koncertinė veikla.