gruodžio
08 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

DVIESE MUZIKOJE

gruodžio
08d.

DVIESE MUZIKOJE

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Ypatingu jautrumu, įtaigumu išsiskirianti“ pianistė Agnė Radzevičiūtė džiugina klausytojus „nuoširdžia ir prasminga“ interpretacija („7 meno dienos“), o jos pasirodymai jau buvo transliuojami gyvai iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Paryžiaus salių „Mezzo TV“, Europos klasikinės muzikos kanalu.

Pianistė debiutavo užsienyje jau dešimties metų, koncertinio turo metu Šveicarijoje. Nuo tada ji koncertavo Belgijoje, Izraelyje, JAV, Kanadoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Vokietijoje. Ji atliko W. A. Mozarto, F. Chopino fortepijoninius koncertus kartu su Lietuvos kameriniu, Kauno simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, „Chagrin Valley Studio“ (JAV) orkestrais, koncertavo ir atliko rečitalius žymiose salėse: „Greenfield Hall“, „Neidorff-Karpati Hall“, „Harvard Club“, „Metropolitan Museum of Art“, „Salmagundi Club“, Kosciuškos fondo Niujorke, taip pat Lietuvos ambasadoje Vašingtone. Už aktyvią koncertinę veiklą ir Lietuvos garsinimą užsienyje, pianistė buvo apdovanota Lietuvos Prezidento, Švietimo ministerijos padėkomis.

A. Radzevičiūtė yra tuzino tarptautinių konkursų laureatė ir prizininkė, F. Chopino tarptautinio konkurso jauniesiems pianistams Lenkijoje nugalėtoja, Karalienės Mortos premijos laureatė, T. Kosciuškos Chopino tarptautinio konkurso Niujorke prizininkė, Niujorko tarptautinio konkurso finalistė, „Fontainebleau“ festivalyje Prancūzijoje pelniusi „Prix de Piano“ apdovanojimą.

Atlikėja dėkinga M. Rostropovičiaus, M. Sogny fondams suteikusiems galimybę aktyviai koncertuoti ir tobulėti nuo ankstyvų metų. Nuo 2011 m. pianistė gyvena Niujorke, JAV, kur įgavo bakalauro ir magistro laipsnius „Manhattan School of Music “ konservatorijoje.

Ukrainoje gimęs, Kanados ir Izraelio pilietybes turintis, bet Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis pianistas Dmitrijus Levkovičius ne kartą pelnė kritikų liaupsių. Dienraščio „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ muzikos apžvalgininkas rašė apie jo „neeilinį meninį rafinuotumą“, o žurnalas „American Record Guide“ pažymėjo, kad atlikėjas „suvokia muziką kur kas geriau negu dauguma jaunų pianistų“, o jo kurta muzika, pasak interneto leidinio „Broad Street Review“, pasižymi „širdimi išjaustomis melodijomis ir ryškiomis emocijų bangomis“.
D. Levkovičius groti fortepijonu mokėsi pas Sergejų Babajaną, o kompozicijos – Curtis muzikos institute Filadelfijoje. Jis yra laimėjęs 20 tarptautinių konkursų Vokietijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Italijoje ir JAV. Be to, kelis kartus jam buvo skirti publikos simpatijų prizai ir ypatingieji konkursų apdovanojimai, pavyzdžiui, už geriausią F. Chopino  kūrinių atlikimą.

Pianistas yra koncertavęs ne vienoje pasaulinio garso scenoje: Frankfurto Senojoje operoje, Berlyno filharmonijos didžiojoje salėje, Pekino nacionaliniame menų centre, Gulbekiano fondo salėje Lisabonoje, Eliziejaus laukų teatre Paryžiuje ir Niujorko „Carnegie Hall“. Jam teko skambinti su Klivlendo, Kinijos nacionaliniu, Dresdeno filharmonijos, Gulbekiano, Marijos teatro ir daugeliu kitų žymių orkestrų. Už 2016 m. išleistą Sergejaus Rachmaninovo 24 preliudų įrašą D. Levkovičius pelnė „International Classical Music Award“ nominaciją.

Skip to content