balandžio
28 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

Romantizmo šedevrai

balandžio
28d.

Romantizmo šedevrai

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, jo buvęs ilgametis orkestro vadovas, tikra Lietuvos muzikos pasaulio legenda, maestro Juozas Domarkas ir svečias iš kaimyninės Lenkijos Januszs Wawrowskis kvies visus pasinerti į nuostabiausias romantinės muzikos platybes.
J. Wawrowskis, kritikų tituluojamas išskirtinės prabos smuikininku, muzikos poetu, iš sielos gelmių sklindančio garso virtuozu, yra F. Chopino vardo muzikos universiteto Varšuvoje absolventas, pripažintas menininkas, kurio muzikavimo klausomasi žinomiausiose pasaulio koncertų scenose.
Koncerte „Romantizmo šedevrai“ skambės čekų ir lenkų romantinės muzikos atstovų kūriniai. Skambėsiantis Koncertas smuikui ir orkestrui A-dur – 1902 m. sukurtas lenkų kompozitoriaus, dirigento ir aistringo alpinisto Mieczysławo Karłowicziaus, dedikuotas kompozitoriaus mokytojui, smuikininkui virtuozui Stanisławui Barcewicziui. Po premjeros Berlyno spauda rašė: „Kompozitorius žiba ryškia ir sodria instrumentuote, kuri mums kartais gali pasirodyti kiek per tiršta, bet visa jo kūryba skamba gražiai. Jo temos nepasižymi originalumu, bet turi nepakartojamo žavesio…“. Čekų romantizmą pristatys net dviejų ryškiausių šios krypties kompozitorių kūryba. Bedřicho Smetanos simfoninė poema „Vltava“ – vienas dažniausiai skambančių šio autoriaus kūrinių, nuskraidinančių klausytojus į paslaptingą garsų pasaulį, kurį kompozitorius įkūnijo monumentaliame šešių dalių cikle „Má vlast“ („Mano Tėvynė“). Nepaprastas emocijas klausytojams leis patirti Antoníno Dvořáko koncertinė uvertiūra „Otelas“ – trečioji uvertiūrų trilogijos „Gamta, gyvenimas ir meilė“, sukurtos 1892 m., dalis, o to paties kompozitoriaus „Slavų šokiai“ op. 46 leis pajusti nevaržomą ir siautulingą tautinės čekų muzikos charakterį.

Skip to content