balandžio
29 d.
Sekmadienis, 17:00, Kamerinė muzika

ROMANTINĖS MUZIKOS ŠVIESA

balandžio
29d.

ROMANTINĖS MUZIKOS ŠVIESA

Sekmadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Koncerte skambės įvairių epochų muzika, persunkta romantizmu. O. Respighi poema mecosopranui ir styginių kvartetui „Il Tramonto“ („Saulėlydis“) – be galo jausmingas ir dramatiškas kūrinys, sukurtas remiantis anglų poeto P. B. Shelley eilėmis apie vieno iš mylimųjų mirtį. A. Scarlatti – laikomas neapolietiškos operinės muzikos mokyklos įkūrėju, tad ne veltui populiari daina „Le Violette“ įtraukta į 28 italų dainų ir arijų rinkinį. F. Schubert – neabejotinai laikomas romantinės muzikos pradininku bei vienu iš gražiausių dainų kūrėjų. Koncerte skambės bažnytinės muzikos kūrinys „Salve Regina“ bei dar pluoštas įvairios muzikos, kuri romantiškai nušvies klausytojų širdis.
RITA PREIKŠAITĖ yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė. Be kuriamų vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose, dainininkė aktyviai koncertuoja. Jos parengtų vokalinių programų skalė itin plati – nuo baroko muzikos iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. Ypatingą dėmesį solistė skiria lietuvių muzikai. Su aktore V. Kochanskyte paruošė daugybę įvairios tematikos muzikos ir poezijos vakarų, jų programas girdėjo daugybėje Lietuvos miestų bei JAV lietuvių bendruomenėse. Pastarasis atlikėjos laimėjimas – tai 2014 m. pelnytas „Fortūnos“ prizą už Liubašos vaidmenį N. Rimskio-Korsakovo operoje „Caro sužadėtinė.
KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS dažnai tituluojamas kūrybiškiausiu, gyvybingiausiu ar tiesiog geriausiu tokio pobūdžio kolektyvu mūsų šalyje. Jis yra surengęs daugiau nei 2200 koncertų Lietuvoje, Suomijoje, Norvegijoje, Argentinoje, Rusijoje, Šveicarijoje bei daugelyje kitų šalių, o platus skirtingų epochų ir stilių muzikos repertuaras leidžia šiam kolektyvui aktyviai propaguoti baroko epochos, klasikinę, šiuolaikinę lietuvių bei užsienio autorių muziką. Kvartetas yra išleidęs 14 kompaktinių plokštelių, kviečiamas įrašyti muziką kino filmams, teatrui bei Lietuvos radijo fondams. 2008 m. jam įteiktas Metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą, 2009 m.  jis pripažintas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“ už lietuvių kompozitorių kūrybos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui įvertintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija