lapkričio

lapkričio

PRANCŪZŲ IR ISPANŲ KOMPOZITORIŲ VAKARAS

Sekmadienis, 17:00 / Vokalinė muzika

Kauno valstybinės filharmonijos klausytojai vėl galės sutikti tris žavias atlikėjas, susibūrusias į ansamblį „RAMuzika“, jau keletą metų rengiantį bendras programas. Atlikėjos pristatys pietinės Europos koloritu alsuojančią vokalinės ir instrumentinės muzikos programą, kurioje skambės nuostabiausi prancūzų romantikų Juleso Masseneto, Gabrielio Fauré,  impresionistinių spalvų meistro  Claude Debussy, ekscentriškojo Eriko Satie, nuostabias melodijas ir modernų skambesį genialiai derinusio Franciso Poulenco,  ispaniškos dainos žanro puoselėtojų Enrique Granados bei Francisco Tarrega, italų baroko genijų Antonio Vivaldi, Arcangelo Corelli, demoniškojo smuiko virtuozo Niccolò Paganini bei iki šiol populiarumo neprarandančių itališkų dainų autoriaus Francesco Paolo Tosti kūriniai.
A. Širvinskaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) absolventė, garsių Lietuvos vokalo pedagogų Reginos Maciūtės, Irenos Milkevičiūtės ir Virgilijaus Noreikos auklėtinė. Atlikėja dažnai koncertuoja su kameriniu ansambliu „Musica Humana“, rengia solines programas, atlieka solo partijas oratorijos žanro kūriniuose, kuria vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
M. Dikšaitienė – iš Kauno kilusi atlikėja, smuiko studijas baigusi LMTA, šiuo metu daug dėmesio skirianti kameriniam muzikavimui. Smuikininkė groja tarptautiniame kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“ nuo pat jo veiklos pradžios ir įkvėptais muzikos garsais džiugina muzikos meno gerbėjus visame pasaulyje.
R. Blaškytė – taip pat kaunietė, vis sugrįžtanti į gimtąjį miestą su naujomis koncertinėmis programomis. Kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja ji dažnai dalyvauja literatūriniuose-muzikiniuose projektuose, drauge su kitais garsiais Lietuvos menininkais atlikdama programas, skirtas Edvardui Griegui, Hectorui Berliozui, Czeslawui Miloszui ir kt.