lapkričio
20 d.
Antradienis, 18:00, Kamerinė muzika

PIANISTO EVGENI BOZHANOV SOLINIS KONCERTAS

lapkričio
20d.

PIANISTO EVGENI BOZHANOV SOLINIS KONCERTAS

Antradienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Pianistas E. Božanovas – tai vienas didžiausių atradimų klasikinės muzikos pasaulyje per pastarąjį dešimtmetį. Amerikiečių kritikas pažymi: „E. Božanovas vienoje muzikinėje frazėje išgauna daugiau garso atspalvių, negu dauguma pianistų per visą savo gyvenimą…“ („Dallas Morning News“)

E. Božanovas vienas iš tų nedaugelio šiandienos pianistų, kuris klausytojams pateikia visiškai kitokią, individualią kūrinių interpretaciją, užburdamas publiką savo išgaunamų garsų spalvingumu, minties gilumu. Jo atlikimas nepalieka abejingų. Todėl jis šiandien vienas laukiamiausių atlikėjų garsiausiose pasaulio scenose. Jis koncertavo žymiojoje ir, galima sakyti, vienoje pagrindinių Europos scenų – tai Vienos „Musikverein salėje“, taip pat groja tokiose salėse kaip Londono „Royal Festival Hall“, Berlyno filharmonijos, Maskvos didžiosios konservatorijos salėje, pagrindinėse Japonijos, Italijos, JAV, Vokietijos ir kitų šalių salėse. E. Božanovas kviečiamas geriausių orkestrų ir festivalių visame pasaulyje, kuriems išvardinti nepakaktų ir kelių lapų.

Apie E. Božanovą prabilta prieš kelerius metus, kada mažai kam žinomas atlikėjas pasirodė prestižiniame Vano Cliburno pianistų konkurse Teksase, JAV. Nuo pirmo išėjimo į sceną, E. Božanovas prikaustė klausytojų dėmesį originalia grojimo maniera, iki tol negirdėtais garso išgavimo būdais, sprogstančiu temperamentu bei neįprastai ekscentrišku klasikiniam atlikėjui sceniniu įvaizdžiu. Sėdėdamas ant pažemintos, jam specialiai pagamintos kėdės, kurią jis vežasi į visus savo koncertus, E. Božanovas skambindamas linguoja visu kūnu.

E. Božanovo pasirodymas Karalienes Elžbietos konkurse Briuselyje, kuriame jis buvo apdovanotas laureato vardu, įrodė, jog šis atlikėjas nėra vienadienė sensacija, bet drąsus menininkas, sugebantis meistriškai atlikti įvairių epochų muziką. Tačiau didžiausio rezonanso E. Božanovas sulaukė F. Chopino pianistų konkurse Varšuvoje, kuriame jis sukėlė tikrą sensaciją. Jo konkursiniai pasirodymai buvo palydėti audringomis stovinčios publikos ovacijomis, o kai kurie kritikai ir melomanai garsiai skelbė, jog tai vienas originaliausių atlikėjų per daugiau nei aštuonis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją. Nors konservatyvi žiuri neskyrė pianistui pirmosios vietos, klausytojai iš viso pasaulio internete stebėję jo pasirodymus Varšuvoje, paskleidė žinią apie neįprastą atlikėją, o sensacingos laikraščių antraštės pasiekė plačią auditoriją, ir netrukus E. Božanovas tapo viena didžiausių šiandienos klasikinės muzikos žvaigždžių, koncertuojančių garsiausiose salėse.

E. Božanovas gimė 1984 m. Bulgarijoje, o fortepijonu pradėjo skambinti šešerių. Su koncertiniu pasirodymu debiutavo būdamas 12 m. Nuo 2001 iki 2006 m. pianistas studijavo pas dėstytoją Borisą Blochą Folkwangą universitete Esene, o nuo 2006 m. tęsė studijas pas dėstytoją Georgą Friedrichą Schencką Roberto Schumanno universitete Diuseldorfe.

Bilietus platina TIKETA
Nuolaidos:
15% nuolaida 1 bilietui – moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems asmenims.
Koncerto organizatorius – VšĮ „Naujoji muzikų karta“

 

Skip to content