liepos
Antradienis, 19:30, Festivaliai

PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai

liepos

Antradienis, 19:30 / Festivaliai

Raudondvario dvaro kieme

Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su VšĮ Pažaislio muzikos festivaliu

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną paminėti su klasikine muzika kviečia Lietuvos kamerinis orkestras, valstybinis choras „Vilnius“, solistė Lina Dambrauskaitė, aktoriai Vytautas Rumšas bei Ignas Ciplijauskas, trimitininkas Dovas Lietuvninkas bei dirigentas Artūras Dambrauskas.

Baigusi studijas prestižinėje Londono karališkoje akademijoje L. Dambrauskaitė buvo atrinkta į Ciūricho operos teatro studiją ir nepaisant pandemijos jau sėkmingai atliko ne vieną vaidmenį šio teatro scenoje, o gegužės pradžioje atliko vieną pagrindinių vaidmenų savitame Gaetano Donizetti veikale – operą pašiepiančiame farse „Viva la Mamma“.

Klausytojai išgirs dainininkės atliekamus G. F. Händelio ir W. A. Mozarto, kurie jos repertuare užima ypatingą vietą, kūrinius. Koncertą vainikuos kompozitorių Giedriaus Svilainio ir Ryto Svilainio veikalas „Didysis kunigas“, kuriam libretą parašė Herkus Kunčius.

Vaizduojamas istorinis laikotarpis, kai Lietuva atsisakė pagonybės ir priėmė krikštą, pasakojama sudėtinga karaliaus Mindaugo ir jo tėvo Dangeručio istorija. Kūrinyje liaudies muzikos intonacijos persipina su orkestro ir choro atliekama bažnytine muzika. Šis kūrinys puikiai įprasmina garbingą mūsų tautos protėvių atminimą ir kvies klausytojus simboliškai paminėti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Koncertuose tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai uždarose erdvėse viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius, atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose rekomenduojama dėvėti kaukes. Klausytojai visų renginių metu privalo sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.