lapkričio
09 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

PASLAPTINGASIS SKRIABINAS

lapkričio
09d.

PASLAPTINGASIS SKRIABINAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

UGNIUS PAULIUKONIS – JAUNOSIOS KARTOS PIANISTAS
„Jis yra išskirtinis, stulbinantis talentas ir „Auksinio medalio“ nugalėtojas… Po jo rečitalio aš klausiau savęs, kur jis buvo visą mano gyvenimą?“
Edward Seckerson, „The Pianist Magazine“
„Šio vakaro savo programoje jis atsiskleidė kaip brandus, rimtas profesionalas. Pagarbą kėlė nepaprastas jo susikaupimas, paisymas kompozitorių valios, puiki profesinė mokykla – tikslus frazavimas, aiški kūrinio architektūra, visada ypač ryški ir įprasminta pagrindinė kūrinio kulminacija, preciziška grojimo technika, sugebėjimas kokybiškai formuoti garsą, grojant net senu šios salės fortepijonu „Petrof“, puikus ritmo pojūtis. Pianistas savo dėmesio koncentracija, įtaigumu vedė publiką jo valia perteikiamų muzikos vaizdinių keliais.“
Aldona Eleonora Radvilaitė, „7md“
U. Pauliukonis – jaunosios kartos pianistas, jo kūrybinėje erdvėje telpa įvairių epochų muzika, o artimiausi širdžiai – romantiniai kūriniai. Savo charizmatiška energija pianistas sugriebia klausytojų dėmesį nuo pat pirmo prisilietimo prie fortepijono klavišų ir išlaiko jį iki paskutinio akordo.
U. Pauliukonis skambinti fortepijonu pradėjo Širvintų muzikos mokykloje, būdamas penkerių metų (mokyt. Eilinos Stropaitės klasėje). Vėliau mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mokyt. Donaldo Račio fortepijono klasėje).
2009 m. U. Pauliukonis privačiai mokėsi pas Valentiną Berman (Italija). 2010 m. pradėjo studijuoti Šiaurės karališkajame muzikos koledže Mančesteryje (Anglija), profesoriaus Grahamo Scotto fortepijono klasėje, bei privačiai studijuoja pas prof. Andrew Wilde.
Studijuodamas koledže laimėjo premijas Mark Ray, Franz Schubert, Ludwig van Beethoven, Amy Brant pianistų konkursuose. Vienas žymiausių pianisto apdovanojimų yra Šiaurės karališkojo muzikos koledžo „Auksinis medalis“ 2013 m. Tais metais buvo pirmas kartas, kai per visą koledžo istoriją U. Pauliukonis buvo vienintelis atlikėjas apdovanotas šiuo prestižiniu apdovanojimu.
Kaip solistas U. Pauliukonis yra nuolatinis svečias Ribčesterio, „Lake District“ (Jungtinė Karalystė) muzikos festivaliuose, Kauno filharmonijoje, grojo koncertus Latvijoje, Estijoje, Italijoje, Vokietijoje, neseniai debiutavo garsioje Londono „Wigmore Hall“ salėje, Mančesterio „Bridgewater Hall“ salėje, taip pat grojo ir Birmingemo „Town Hall“ salėje.
Talentingu pianistu domisi medija: U. Pauliukonis davė keletą interviu „BBC3“ radijui, žurnalui „The Pianist Magazine“ bei kultūros žurnalui „Muzikos barai“.
Pianistas bendradarbiavo su žymiu britų kompozitorium Harrisonu Birtwistle, atliekant kompozitoriaus kūrinį, parašytą fortepijoniniam trio. Grojo su Kauno miesto ir Mančesterio „Beethoven“ simfoniniais orkestrais, Vilniaus nacionalinėje filharmonijoje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.
Pianistas yra Karališkosios „ABRSM“ institucijos stipendininkas, jį kaip atlikėją taip pat remia ir „Tillet Trustō“ organizacija.

Skip to content