rugsėjo
29 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

ORKESTRO SEZONO ATIDARYMO KONCERTAS “MEILĖS TANGO”

rugsėjo
29d.

ORKESTRO SEZONO ATIDARYMO KONCERTAS “MEILĖS TANGO”

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

KAUNO VALSTYBINĖS FILHARMONIJOS KONCERTINIO SEZONO ATIDARYMAS,
SKIRTAS PASAULINEI MUZIKOS DIENAI
Rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis

Daugelis meno kolektyvų vasaros metu mėgaujasi atostogomis ir kuria planus ateinantiems sezonams. Tačiau po sėkmingai pabaigto dvyliktojo koncertinio sezono Kauno miesto simfoninis orkestras neskubėjo paslėpti savo instrumentų, o ėmė ruoštis ilgai bei įtemptai įrašų sesijai, kuri vyko liepos mėnesį. Net dvi savaites Kaune buvo įrašinėjama vieno žymiausių bel canto operų kūrėjo Vincenzo Bellini opera „Puritonai“ („I Puritani“). Įgyvendinęs šį leidybinį projektą ir truputį pailsėjęs, kolektyvas ėmė ruoštis kasmetinėms koncertinėms gastrolėms jau gerai pažįstamoje Norvegijoje. Orkestras jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautiniame klasikinės muzikos festivalyje „Fjord Cadenza“, kaip pagrindinis kviestinis orkestras.
O dabar kolektyvas kviečia į XIII orkestro koncertinio sezono atidarymo koncertą „Meilės tango“, tai ir Pasaulinei muzikos dienai skirtas koncertas. Sakoma, kad tango šokiui reikalingas artumas. Tai – emocijų šokis. Muzikoje tai taip pat labai svarbu. Kiekvienas iš mūsų turime kūrinių, kurie mums yra labai svarbūs, kurie primena svarbius žmones ar įvykius, jie sukelia mumyse įvairiausius jausmus, išgyvenimus, emocijas. Šio koncerto solistas bei orkestras diriguojami Vilmanto Kaliūno, klausytojams dovanos jausmingą muziknį vakarą.
Kauno miesto simfoninis orkestras džiaugiasi, kad praėjusiais metais užsimezgusi kolektyvo ir jaunojo akordeonisto Aydaro Gaynullino draugystė tęsiasi ir ateityje žada daug įvairių projektų. Todėl ir šis, Pasaulinei muzikos dienai skirtas koncertas, yra bendra Kauno kolektyvo ir solisto muzikinė dovana klausytojams.
AYDARAS GAYNULLINAS – daugybę tarptautinių apdovanojimų pelnęs, visame pasaulyje pripažintas akordeono meistras, dainininkas ir kompozitorius, kino istorikas, išsiskiriantis unikaliu atlikimo stiliumi, savo talento dėka sulaukiantis didžiulo klausytojų dėmesio. A. Gaynullinas koncertuoja žymiausiose pasaulio salėse, kuriose solistas pasirodo kartu su garsiausiais simfoniniais orkestrais. Akordeonistas sulaukia didelio pripažinimo bei įvertinimo ne tik iš muzikos specialistų, tačiau ir iš garbingų daugelio šalių vadovų bei svarbių asmenų visame pasaulyje.
Ilgametis orkestro bičiulis VILMANTAS KALIŪNAS – jau gerai pažįstamas šio kolektyvo gerbėjams. Jis ne kartą dirigavo šiam orkestrui, taip pat įgyvendino keletą bendrų projektų.
Koncerto dirigentas būdamas vos ketverių metų amžiaus paskatintas savo tėčio pirmą kartą pradėjo groti fortepijonu. O jau būdamas vienuolikos M. K. Čiurlionio menų mokykloje pradėjo mokytis groti obojumi. Kiek vėliau V. Kaliūnas buvo pastebėtas obojininko iš Vokietijos. Taip jis išvyko į Vokietijos miestą Sarbriukeną ir tęsė studijas Muzikos konservatorijoje. Svarbu paminėti tai, kad dirigavimas V. Kaliūnui visada buvo labai svarbi sritis, nepaisant to, kad ilgus metus studijavo obojininko specialybę. Po keletą metų trukusios obojininko patirties, jis nusprendė studijuoti dirigavimą. Ne kartą dalyvavo meistriškumo kursuose. Kaip kviestinis dirigentas Vilmantas Kaliūnas pasirodė su Tiuringijos filharmonijos, Jėnos filharmonijos, Lietuvos kameriniu, Pazardžiko simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu orkestrais.
Vilmantas Kaliūnas diriguoja ne tik profesionaliems orkestrams, tačiau daug laiko skiria ir darbui su jaunaisiais solistais bei orkestrantais iš viso pasaulio įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose.
Taigi, Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia Jus visus „pašokti“ jausmingą ir emocionalų „Meilės tango“!

KMSO inf.

Skip to content