kovo
16 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

ORKESTRO PREMJEROS

kovo
16d.

ORKESTRO PREMJEROS

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Jono Janulevičiaus, pirmą kartą grieš žymiausią prancūzų kompozitoriaus Hectoro Berliozo 1830 m. sukurtą kūrinį – „Fantastinę simfoniją“, kurią sukurti įkvėpė Thomo de Quinco autobiografinis romanas „Anglų opiumo vartotojo išpažintis“.

„Fantastinė simfonija“ neretai vadinama prancūzų muzikos romantizmo manifestu. Būtent joje pažangūs Paryžiaus menininkai įžvelgė naujos muzikinės mokyklos pradžią. Novatoriška buvo ne tik simfonijos muzikinė kalba. Ypač neįprasta buvo tai, kad kūrinio partitūra turėjo savotišką „priedą“ – išsamią, filmo scenarijų primenančią literatūrinę programą, pavadintą „Epizodu iš artisto gyvenimo“. Ši programa − autobiografinė, ji atskleidžia temperamentingojo muziko ir airių aktorės H. Smitson meilės istoriją. Simfonijos novatoriškumas taip pat pasižymėjo monotematizmu – visą ciklą vienija mylimosios tema. Kūrinyje atsiranda ir orkestruotės naujovės – anglų ragas, arfos, mažasis ir bosinis klarnetai, fagotas. Pabrėžiant tai, kad simfoniją sudaryta iš penkių dalių, jos visos turi atskirus pavadinimus: pirmoji – „Vizijos ir aistros“, antroji – „Balius“, trečioji – „Scena laukuose“, ketvirtoji – „Ėjimas į kartuves“ ir paskurinioji – „Raganų šabas“.

„Fantastinėje simfonijoje“ susipina tikrovė ir fantastiniai vaizdai. Kompozitorius sukuria pasakojimą apie jauną muzikantą, kuris, apimtas sielvarto dėl beviltiškos meilės, mėgina nusinuodyti, tačiau tik nugrimzta į slėpiningų vizijų pasaulį. Išgyventus jausmus, emocijas ir prisiminimus H. Berliozas paverčia muzikiniais vaizdais ir fantazijomis.

Koncerte taip pat skambės ir Dalilos arija iš Saint-Saënso operos „Samsonas ir Dalila“, Šarlotės arija iš J. Masseneto operos „Verteris“, Mignon rečitatyvas ir romansas iš A. Thomo operos „Mignon“, Salomės arija iš J. Masseneto operos „Herodiade“, Dalilos arija iš Saint-Saënso operos „Samsonas ir Dalila“ bei „Meditacija“ iš J. Masseneto operos „Thais“. Arijas atliks Auksinio scenos kryžiaus laureatė, mecosopranas Eglė Šidlauskaitė.

 

KMSO inf.

Skip to content