sausio
19 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

ORKESTRO MUZIKOS KONCERTAS

sausio
19d.

ORKESTRO MUZIKOS KONCERTAS

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojams pristato ilgamečius kolektyvo bičiulius. Tai – smuikininkas iš Italijos, buvęs orkestro vyriausiasis dirigentas Pavelas Bermanas ir ne kartą orkestrui dirigavęs, kartu ne vieną įsimintiną projektą įgyvendinęs Kauno klasikinės muzikos mylėtojams puikiai pažįstamas, charizmatiškasis dirigentas Vilmantas Kaliūnas.

Šie išskirtiniu talentu pasižymintys muzikai ir Kauno miesto simfoninio orkestro atlikėjai koncerto dieną klausytojus džiugins Dmitrijaus Šostakovičiaus ir Johanneso Brahmso muzika.

Nuo 1947–1948 m. vieno garsiausių ir išskirtiniu talentu apdovanoto XX a. rusų kompozitoriaus D. Šostakovičiaus parašyto keturių dalių ir 35 minučių trukmės Koncerto smuikui ir orkestrui Nr. 1, a-moll, iki pirmojo jo atlikimo 1955 m. Leningrado filharmonijoje buvo atlikti keli kūrinio pakeitimai, kuriuos atliko Davidas Oistrakhinas. Tai yra vienas iš žymiausių koncertų smuikui ir orkestrui, kuris pasižymi simfonijai būdinga keturių veiksmų sandara. Taip pat tai yra pirmasis kūrinys, kuriame atsiranda DSCH motyvas. Šiomis raidėmis pažymima kompozitoriaus autorystė. Taip Dmitrijus Šostokovičius norėjo įsiamžinti savo kūriniuose, nes šį žymėjimą naudojo visuose vėlesniuose savo kūriniuose.

Simfonija Nr. 1, c-moll, op. 68 yra kūrinys, kurį vokiečių romantikas Johannesas Brahmsas rašė 21 metus. Kompozitorius praleido ne mažiau nei 14 metų dailindamas ir tobulindamas savo kūrinį, kol drąsiai galėjo jį pristatyti klausytojams. Ir tai truko nuo 1855 m. iki 1876 m. Šios simfonijos, kurios atlikimas įprastai trunka 45–50 min., premjera įvyko 1976 m. lakričio 4 d.

Ne paslaptis, kad J. Brahmsui didelę įtaką darė L. van Beethoveno kūryba. Ne kartą jo Simfonija Nr. 1 buvo vertinama kaip L. van Beethoveno keletos kūrinių plagiatu. Tačiau kompozitorius drąsiai teigdavo, kad tai yra sąmoningas pagarbos ženklas. Ir jis ne atsitiktinai naudoja tam tikrus L. van Beethoveno sukurtų simfonijų fragmentus. Tačiau dar ir šiandien ši J. Brahmso simfonija pavadinama „Beethoveno dešimtąja“.

KMSO inf.