sausio
27 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

Orkestro gimtadienio koncertas

sausio
27d.

Orkestro gimtadienio koncertas

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Atsiprašome dėl atlikėjo ligos keičiasi solistai!

„Deja, su apgailestavimu turime pranešti, kad ką tik gavome žinių, jog visų mūsų lauktas A. Dumay susirgo – ką tik iš gastrolių Kinijoje grįžęs smuikininkas stipriai susirgo gripu, – antradienį sakė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. – Atsiprašome visų, kurie taip laukė šio neeilinio muziko pasirodymų Lietuvoje – mums tai taip pat buvo labai liūdna žinia. Tačiau kartu noriu pabrėžti, kad orkestro gimtadienio koncertai įvyks – vietoje A. Dumay pasirodymo pirmojoje koncerto dalyje operos solistai L. Bendžiūnaitė ir K. Smoriginas atliks W. A. Mozarto operų arijų ir duetų programą, tad nuoširdžiai tikimės, kad žiūrovai neliks nuskriausti.

Lietuvių sopranas L. Bendžiūnaitė, kurį laiką intensyviai koncertavusi visame pasaulyje, šiuo metu šaknis įleido Vokietijoje – čia ji dainuoja Štutgarto operos teatre. Lietuvos muzikos akademijos magistrė ir Londono karališkosios akademijos absolventė orkestro gimtadienio koncerte atliks W. A. Mozarto arijas, taip pat solinę partiją G. Mahlerio Simfonijoje Nr. 4 G-dur.

Vienas garsiausių ir talentingiausių Lietuvos operos solistų K. Smoriginas itin vertinamas melomanų ir klasikinės muzikos profesionalų – jo balsas skamba garsiausių Europos teatrų pastatymuose, o darbų grafikas jau dabar užpildytas iki 2019-ųjų. Klasikinės muzikos duomenų bazės „Bachtrack“ duomenimis K. Smoriginas 2014 m. buvo vienu iš trijų daugiausiai dainavusių bosų-baritonų pasaulyje.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kartu su soliste L. Bendžiūnaite atliks ypatingą kūrinį – austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio (1860–1911) Simfoniją Nr. 4, G-dur. Ketvirtoji G. Mahlerio simfonija dažnai vadinama labiausiai klasikine ir lengviausiai suvokiama jo simfonija. Ir nors po kūrinio premjeros prireikė šiek tiek laiko, kad klausytojai pamėgtų šį kūrinį, šiandien – tai viena dažniausiai atliekamų savo nuoširdumu žavinčių G. Mahlerio simfonijų.

Šventinį vakarą Lietuvos valstybiniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

LVSO inf.

Skip to content