vasario
09 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

ORKESTRO GIMTADIENIO KONCERTAS, SKIRTAS DŽIAZO MUZIKOS LEGENDOS ELLOS FITZGERALD 100-OSIOMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI

vasario
09d.

ORKESTRO GIMTADIENIO KONCERTAS, SKIRTAS DŽIAZO MUZIKOS LEGENDOS ELLOS FITZGERALD 100-OSIOMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Praėjus gražiausioms metų šventėms, Kauno miesto simfoninis orkestras visus kviečia į dar vieną šventinį vakarą. Šių metų vasarį orkestras minės jau 13-ąjį savo gimtadienį. Būsimąjį koncertą orkestras dedikuoja džiazo muzikos legendai Ellai Fitzgerald. Šiais metais bus minimos jos 100-osios gimimo metinės.

Ella Fitzgerald gimė 1917 m. balandžio 25 d. Virdžinijos valstijoje, JAV. Kaip dainininkė Ella debiutavo 1934 m. lapkričio 21 d. „Apollo“ teatre Harlemo rajone, Niujorke. Gavusi pasiūlymą sudalyvauti talentų konkurse „Amateur Nights“, Ella ketino šokti, bet persigalvojo ir sudainavo Hoagy Carmichaelio dainą „Judy“. E. Fitzgerald konkursą laimėjo ir gavo 25,00 JAV dolerių piniginį prizą. 1935 m. pradžioje ji gavo pasiūlymą pasirodyti Harlemo operos teatre su grupe „Tiny Bradshow“. Tada Ella susipažino su grupės būgnininku ir lyderiu Chicku Webbu, kuris pasiūlė koncertuoti su jo grupe už 12,50 JAV dolerių per savaitę.

1942 m. E. Fitzgerald pasitraukė iš grupės ir pradėjo solo karjerą. Netrukus pasirodė keletas ypač išpopuliarėjusių jos kūrinių, įrašytų su „The Ink Spots“, Louisu Jordanu ir the „Delta Rhythm Boys“.

Ji buvo populiariausia moterų džiazo dainininkė Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiau nei pusę amžiaus. Per savo muzikinę karjerą ji laimėjo 13 „Grammy“ apdovanojimų ir pardavė daugiau nei 40 milijonų albumų.

Jos balsas buvo lankstus, tikslus ir nesenstantis. Ji galėjo dainuoti švelnias balades, džiazą ir imituoti kiekvieną orkestro instrumentą. Ji dirbo su visais žinomiausiais džiazo atlikėjais. Visi jie ne kartą yra sakę, kad su tokia atlikėja kaip Ella dirbti yra be galo malonu ir lengva.

Ella pasirodė garsiausiose koncertų salėse visame pasaulyje. Jos auditorijos buvo tokios pat skirtingos kaip jos vokalo spektras. Ją sudarė visų rasių, visų religijų ir visų tautybių žmonės. Juos visus vienijo meilė šiai išskirtinio talento atlikėjai.

KMSO inf.

Skip to content